Спецможливості
Новини

Науковці розповіли про фітосанітарний стан посівів озимих культур

16.12.2020
647
Науковці розповіли про фітосанітарний стан посівів озимих культур фото, ілюстрація

Перша декада грудня характеризувалася холодною, хмарною, у деякі дні з проясненнями, погодою.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих зернових культур у першій декаді грудня складалися задовільно. 

На сьогодні рослини озимих зернових культур перебувають у стані зимового спокою та їхні морфологічні показники практично не змінилися від попереднього огляду.

Науковцями Інституту захисту рослин НААН здійснено моніторинг посівів озимих культур, який показав, що погода останньої декади листопада — початку грудня сприяла розмноженню та поступовому збільшенню відсотку заселених гризунами площ посівів.

У західних та північних областях заселено від 50 до 73% площ із середньою чисельністю 1-3 жилих колоній/га (2-8 нір/колонію). У центральних, східних і південних областях заселено від 6 до 39% площ у центральних за чисельності 1-3 жилих колоній/га (1-4 нір/колонію), на півдні і сході за чисельності 1-2 жилих колоній/га (1-3 нір/колонію), за виключенням Харківської області, де заселено до 67% площ. За зниження температур активність розселення мишовидних гризунів знизиться, але шкідливість їх залишиться значною. 

Личинки хлібної жужелиці практично повсюдно під дією понижених температур спустилися в нижчі шари ґрунту, але на півдні, де температури лишаються вище 5°С тепла, живлення їх продовжується (шкідник призупиняє живитися за температури 0-5°С).

Хворобами: борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями, гельмінтоспоріозом, темно бурою плямистістю, уражено від 1 до 10% рослин на 3-11% площ.

На посівах ріпаку озимого мишовидними гризунами на півдні та сході заселено від 6 до 45 % площ за чисельності 1-2 жилих колоній/га (1-3 нір/колонію), у центральних областях — 1-3 жилих колоній/га (2-5 нір/колонію), на півночі та заході — 1-3 жилих колоній/га (3-5 нір/колонію) на 46-72% площ, максимально у Львівській області — осередково до 5 жилих колоній/га з 4-8 норами/колонію на 49% площ. 

Хворобами пероноспороз, фомоз, альтернаріоз уражено до 7% рослин ріпаку на 2-10% площ, найбільшого розвитку вони набули в західних областях Лісостепу та на Поліссі. 

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0