Спецможливості
Новини

Учені виявили найкращий ген стійкості до фітофторозу картоплі

20.02.2021
708
Учені виявили найкращий ген стійкості до фітофторозу картоплі фото, ілюстрація
Паслін чорний

Міжнародна група дослідників лабораторії The Sainsbury Lab у Великобританії, Університету і наукових досліджень Вагенінгена(Нідерланди) зробила важливе відкриття в тривалій боротьбі з горезвісною хворобою картоплі фітофторозом (Phytophthora infestans).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на potatonewstoday.com.

Новий ген Rpi-amr1 та його родичі були знайдені в рослині Solanum americanum і, схоже, забезпечують стійкість картоплі до всіх рас P. infestans.

«Гени стійкості у рослинах забезпечують захист, дозволяючи рослині сприймати патогенні мікроорганізми, а після сприйняття активувати захист від них, — зазначає видання. — Однак одиночні гени стійкості часто діють проти обмеженого кола патогенних рас і можуть бути подолані новими мутаціями. Завдання полягає в тому, щоб знайти нові гени стійкості, які забезпечують захист від найширшого спектру патогенних мікроорганізмів та їх мутацій, купуючи час у тривалій еволюційній гонці озброєнь».

Щоб вирішити цю проблему, вчені дослідили різноманітність генів стійкості у широкому діапазоні диких рослин пасльону, пов’язаних із картоплею.

Вони виявили Solanum americanum, предка широко поширеної дикої рослини Solanum nigrum (Паслін чорний), чудовим джерелом нових генів стійкості проти фітофторозу.

Інтерв'ю
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0