У столиці об’єднаної Європи "КУН" об'єднав журналістів
Дітище Йозефа Куна, а саме з його легкої руки у 1828 році написані перші рядки славної біографії “КУНа”, нині знають у всьому світі. Могутнім спрутом з’єднав “КУН” аграріїв всіх континентів. Кілька років тому до символічного клубу користувачів якісної сільгосптехніки, маркованої червоним ромбиком із написом “KUHN”, вступили й українці.
Дводенна програма заходу розпочалася із знайомства запрошених. Представники найвпливовіших і найпопулярніших аграрних видань світу щиро ділилися поглядами на розвиток аграрної преси. Китайська, французька, англійська, німецька, чеська, російська, польська, іспанська, італійська, португальська мови злилися в єдиний інтернаціональний унісон. Цікаво, що майже в усіх країнах є яскраво виражені видання-лідери, які з величезним відривом ведуть перед у “хіт-параді” аграрної періодики. Зазвичай, такі видання мають і інтернет-сайт, який слугує своєрідним провідником в агробізнесових лабіринтах. Спілкування з колегами виявилося доволі плідним. Власне, з його результатами незабаром зможуть ознайомитися й читачі “Пропозиції”.
Другого дня журналістський загал організовано кількома автобусами вирушив до Саверна — невеличкого міста поблизу Страсбурга. Саме там розташована штаб-квартира “КУНа”, частина виробничих площ, склад запчастин тощо. Саме в Саверні розробляють стратегію компанії, накреслюючи плани на майбутнє і розробляючи тактичні шляхи їхньої реалізації. За словами президента Ради директорів компанії “КУН” Мішеля Сібера, “український ринок у “КУНі” розглядають як дуже перспективний”. У своїй доповіді на пленарній частині Міжнародного прес-форуму він особливо підкреслив роль східного напрямку у діяльності “КУНа”, осібно наголосивши на китайському, російському, узбецькому та українському векторах. Особливу увагу “КУН” приділяє китайському напряму діяльності. Цей напрочуд великий і непростий ринок — ласий шматок для багатьох виробників сільгосптехніки. Не споживач має йти до виробника, а виробник до споживача — лейтмотив висловлювань управлінців групи компаній “КУН”. Крім того, пан Сібер підкреслив, що основною особливістю “КУНа” є людський чинник, наявність високопрофесійної команди, жага до постійного вдосконалення. До того ж, пан Зібер підкреслив, що триватиме напружена робота і на ринках Західної Європи та Північної Америки. Назагал “КУН” продає свою техніку більш як у 60 країнах світу. “КУНівське” виробництво зосереджене не лише у Саверні. У Франції виробничі площі розташовані ще у містах Шатобріан, Копешаньєр, Монтро, а в Сполучених Штатах Америки — у місті Бредхед. Екскурсія по підприємству справила неабияке враження. Високий рівень організації виробництва, бездоганно налагоджений багаторівневий контроль за якістю продукції, охайність на території заводу — ознаки сучасного одного з провідних у світі підприємств галузі сільськогосподарського машинобудування. На виробничій площі близько 22 гектарів (з них 11,8 га закрита площа) працюють понад 1200 осіб. Судячи з усього, від своєї роботи вони дістають справжнє задоволення. Таке саме задоволення одержують від роботи на “кунівській” техніці й аграрії в усіх куточках світу.
Справжнім апофеозом свята стала демонстрація технічних можливостей “кунівської” продукції. Демонстраційний майданчик розташовано так, щоб людина, спостерігаючи за досконалістю техніки “КУН”, могла водночас насолодитися і мальовничим гірським краєвидом. Для зручності глядачів побудовано трибуну з індивідуальними сидіннями й дахом, що захистить у разі потреби від погодних катаклізмів. Під приємну мелодійну музику ми маємо змогу спостерігати показові виступи.
“КУН” знаний грунтообробною технікою. Дискові борони DISCOVER/HVA представляють нову генерацію дискових борін із центральним брусом, що забезпечує стійкість, доступність і добру видимість. Якісна робота забезпечується завдяки багатопозиційному регулюванню зчіпного пристрою, великій питомій вазі на один диск. Горизонтальні та вертикальні фрези для тракторів різної потужності ідеально впораються із завданням підготовки грунту. Підготувавши грунт, приступаємо до сівби. І тут “КУН” також приходить на допомогу. Механічні та пневматичні рядкові сівалки, механічні сівалки точного висіву KNM, пневматичні сівалки точного висіву MAXIMA і PLANTER, сівалки мінімального циклу FASTLINER (універсальна модульна сівалка для сівби після дискування стерні або після оранки вирівнювання з допомогою гідравлічно регульованих вирівнювальних ножів — передпосівна підготовка грунту з допомогою зубчастих чи хвилястих дисків на всю ширину сівби, крім того, має велику місткість бункера і високу продуктивність), сівалки прямого висіву SD/FASTLINER SD (мають велику місткість бункера і високу продуктивність) дадуть змогу сільгосптоваровиробникові вчасно і якісно виконати посівні роботи.
Важливим процесом у вирощуванні високих урожаїв є внесення мінеральних добрив. І у цій царині сільгосптоваровиробникові зарадить “КУН”. Одна з провідних французьких компаній-виробників сільгосптехніки — пропонує споживачам розкидачі мінеральних добрив із робочою шириною від 24 до 42 м.
Виробляють на “КУНі” й обприскувачі — начіпні та причепні. Перші різняться компактністю, простотою у роботі. Мають зменшену консоль, профільовану раму, резервуар із протихвильовою перегорожею, глибоким відстійником (PORTER) і мішалкою — промивальний бак, бачок для миття рук, бак для приготування розчину і змонтовані для зручності на одній панелі клапани (PORTER) — вільний доступ в кабіну за складеної штанги (PORTER) — зйомні стійки для тривалого зберігання (PORTER) — просте агрегатування. Причепні обприскувачі своєю чергою призначені для обробки великих площ. Численні технічні новинки: зварна рама з інтегрованою підвіскою, великий резервуар, напівперервна або неперервна циркуляція розчину, нова конструкція сталевих чи алюмінійових штанг від 21 до 36 м, змонтованих на висувному паралелограмі, підвіска динамічної системи позиціонування, зручність і простота у використанні — зумовлюють високу якість пропонованих виробів.
Родзинкою “кунівської” колекції є мульчувачі. Багатоцільові мульчувачі з горизонтальною віссю сільськогосподарського призначення впораються із рослинністю від змішаної до високої — солома, стебла кукурудзи, трава, соняшник, земля під паром, межа поля. Мають великі робочі органи, закритий і підсилений задній кожух, обгінну муфту в трансмісії або інтегровану в коробку передач, численне додаткове обладнання, високу продуктивність, довгі різальні органи, високу щільність ножів на метр, гелікоїдальний ротор (RM).
Група компаній “КУН”, справді, є беззаперечним світовим лідером у царині сінозаготівельної техніки. Ціла гама “кунівської” продукції — ротаційні дискові косарки, передньонавісні ротаційні дискові, начіпні косарки-плющилки, передньонавісні косарки-плющилки, причепні косарки-плющилки, причіпні та начепні ворушилки, начіпні, напівначепні та причепні валкоутворювачі — здатна задовольнити смак найвибагливішого споживача, який буде приємно вражений високою продуктивністю, повністю герметичною коробкою передач, високою маневровістю, зручністю у транспортуванні та зберіганні. Цікавим є і те, що у разі потреби робоча ширина, приміром, у напівнавісних валкоутворювачів із центральним укладанням валка може змінюватися. Не облишили увагою конструктори “КУНа” і тваринників. Навантажувачі-роздавачі силосу, подрібнювачі, силосороздавачі, пневморозкидачі, змішувачі-роздавачі корму стануть в пригоді тваринникам усього світу. Україна також не залишилася на узбіччі науково-технічного прогресу. Із французькою якістю вже знайомі й казацькі нащадки. Щороку кількість техніки з червоними ромбиками на наших полях більшає. Приєднуйтеся!
Наостанок на журналістів очікувала урочиста вечеря із святковим салютом. Задоволені, приємно вражені французькою гостинністю, можливостями французької кухні та технічною досконалістю техніки “КУН” представники мас-медіа роз’їжджалися по своїх палестинах. В усіх куточках планети аграрії, відкривши свої улюблені спеціалізовані видання, знайдуть в них інформацію про прес-форум, вперше влаштований компанією “КУН”. А відтак і кількість “кунівських” машин у світі істотно побільшає, що зумовить одержання високих урожаїв.
P.S. “Пропозиція” висловлює щиру подяку групі компаній “КУН” за незабутні враження, особисто п. Віктору Сичу, представнику “КУНа” в Україні, за всебічне сприяння у підготовці матеріалу та за розуміння, колегам з аграрних ЗМІ світу за цікаве спілкування, легку атмосферу, високий професіоналізм та увагу одне до одного, а також усім жителям Ельзасу за те, що виникає бажання повертатися до їхнього краю ще й ще.
Олексій Рижков
Страсбург — Київ