У Шовкового шляху для експортерів з’явиться українська альтернатива
Фахівці пропонують побудувати високошвидкісну залізницю через Україну з Китаю в Європу для пасажирських, і для вантажних перевезень, передає propozitsiya.com з посиланням на UAFES.
Про це заявив президент асоціації «Високошвидкісні магістралі» Віктор Мироненко на круглому столі в рамках ініціативи «Один пояс – один шлях», яка спрямована на створення інфраструктури та налагодження взаємозв’язків між країнами Євразії.
Магістраль, як зазначили автори ідеї, з’єднає Піднебесну з 7 державами – Казахстаном, Узбекистаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Грузією, Україною і Польщею.
Відповідний проект передбачає створення альтернативного Нового шовкового шляху з Китаю до Європи. Загальна довжина залізничного коридору повинна становити 5100 км (без урахування морських відрізків), що на 200 кілометрів коротше Євразійського сухопутного моста (Китай – Казахстан – Росія – Білорусь – Польща), за яким зараз проходять контейнери з Китаю до Євросоюзу.
«Ці 200 кілометрів дозволять заощадити як мінімум $ 4,5 млрд при середній вартості 1 км високошвидкісної залізниці в $ 21 млн», – сказав Мироненко.
Високошвидкісну магістраль планують задіяти для пасажирських і вантажних перевезень.
"Уже сьогодні в Китаї проводяться випробування перевезень вантажів швидкісними залізницями. Пропонований маршрут може використовуватися для транспортування контейнерів", - зазначив Мироненко.
При цьому представлений проект є лише концепцією і вимагає техніко-економічного обґрунтування. Для цієї мети організація планує звернутися до закордонних інвесторів, у тому числі і в Китаї.
Уточнюється, що ширина колії на всьому шляху повинна відповідати китайському стандарту, тобто 1435 мм, а швидкість руху поїздів – більше 250 км / ч.
Китай, у свою чергу, погодився виділити $ 14,5 млрд на подібну ініціативу. Ще 250 млрд юанів на підтримку нового шовкового шляху готовий виділити Державний банк розвитку Китаю.