Спецможливості
Новини

У минулому році імпорт плодів та горіхів впав на 21%

17.03.2023
687
У минулому році імпорт плодів та горіхів впав на 21% фото, ілюстрація

У 2022 році найбільша за величиною частка – 10,5 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи»: переважно за рахунок цитрусових, бананів, інших екзотичних плодів – авокадо, ананасів, хурми, ківі, а також винограду і кісточкових фруктів, зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Інституту аграрної економіки.

За даними Державної митної служби України, у 2022 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили 663 млн дол. США. Це на 21 % менше показника 2021 року у 835 млн дол. США, поінформував науковець.

За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України щонайменше останні 5 років залишається Туреччина, з якої минулого року завезено 220 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала близько третини – 30,7 %, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі – 13,4 %. Значно менші обсяги поставок з Греції (6,3 %), Колумбії (5,0 %), Іспанії (4,7%), Коста-Ріки (4,6 %) та Єгипту (4,3 %).

Сукупно ці сім країн сформували 2022 року 69 % вартості імпорту продукції даної групи до України.

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2022 році сформували 60 % вартості її імпорту. Минулого року по всіх товарних позиціях, за винятком кавунів і динь, фіксувалось зниження закордонних закупівель у грошовому виразі, підсумував Богдан Духницький.

Ключові слова: імпорт, плоди, горіхи

Інтерв'ю
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0