Спецвозможности
Новости

У Франції виявили заборонений в ЄС генетично модифікований ріпак

25.01.2023
301
У Франції виявили заборонений в ЄС генетично модифікований ріпак фото, иллюстрация

Французька влада попросила компанію з переробки олійних культур Saipol посилити процедури обробки імпорту після того, як минулого року було виявлено, що генетично модифікований (ГМ) ріпак, вирощування якого заборонено в Європейському Союзі, росте в дикому вигляді.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Асоціація Inf'OGM, яка виступає проти генетично модифікованих культур, виявила рослини, які ростуть уздовж дороги, що з’єднує портовий термінал із дробильним підприємством Saipol, підрозділом олійної групи Avril, у Руані на півночі Франції, повідомило французьке агентство охорони здоров’я та безпеки ANSES.

Країни ЄС, включаючи Францію, імпортують великі обсяги ГМ-культур, включаючи різновиди ріпаку, сої та кукурудзи, зокрема для годування худоби.

Однак вирощування ГМО-сортів є рідкісним явищем через спротив громадськості, і жодного ГМО-ріпаку не дозволено для вирощування.

Імпорт ГМ ріпаку, який також використовується для виробництва біодизельного палива, здебільшого надходить з Канади та Австралії, щоб доповнити постачання не ГМ ріпаку з Європи.

ANSES попросив Saipol покращити запобігання висипанню зерна з вантажівок і посилити моніторинг диких рослин у розширеній зоні порту, повідомило агентство, додавши, що ризик забруднення місцевих сільськогосподарських угідь був незначним.

У заяві, надісланій електронною поштою, компанія Saipol заявила, що вжила додаткових заходів, включаючи більш часту прополку диких рослин.

«Ці дії здаються ефективними, і ми продовжуватимемо контролювати це питання разом з владою та посилюватимемо заходи, якщо це необхідно», — йдеться в повідомленні.

Міністерство сільського господарства Франції, яке запросило звіт ANSES, в окремій заяві повідомило, що перевірки інших заводів у Франції, які переробляють імпортований ГМО ріпак, були розпочаті минулого року.

Интервью
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Украине та Молдове
Nestlé в Украине активно сотрудничает с местными поставщиками. По данным на конец 2016 года, около 70% компонентов для своих товаров компания покупает на местном локальном рынке. С 2007 года Nestle
Башинский Виталий Владимирович, национальный консультант FAO по вопросам биобезопасности и ветеринарии
Общепризнанные стандарты безопасности качества пищевых продуктов – это язык, на котором говорят импортеры, международные торговые сети и закупщики. Украина пока что только на пути  формирования

1
0