Спецможливості
Новини

У Чернівецькій області будуть вирощувати польську чорницю

03.03.2017
1660
У Чернівецькій області будуть вирощувати польську чорницю фото, ілюстрація
Чернівецька область - малоземельна та густонаселена, тому місцеві агрономи велике значення мають приділити інтенсивним технологіям та високорентабельним культурам

Чернівецька область - малоземельна та густонаселена, тому місцеві агрономи велике значення мають приділити інтенсивним технологіям та високорентабельним культурам. Таку думку висловив віце-староста Бєльського повіту у Польщі Гжегож Щецинський, зокрема, маючи на увазі вирощування ягід та їх переробку, що забезпечить робочі місця і прибутки. Його сім’я займається вирощуванням саджанців чорниці, жимолості та інших ягідників.

Свої поради дав фермер членам делегації агровиробників з Кіцманського району Чернівецької області, які відвідала Бєльський повіт та місто Бєлосток в Польщі, аби дізнатися більше про нові технології в ягідництві.  Про це пише propozitsiya.com з посиланням на freelife.cv.ua.

Під час поїздки делегати ознайомилися з вирощуванням борувки (сортової чорниціабо ж лохини), що у Польщі є досить вигідним бізнесом. Невеликі і крупні фермерські господарства мають обладнання для фасування ягід чорниці, холодильні установки для їх зберігання. Ця ягода набуває популярності останніми роками в Україні та може дати дуже суттєвий прибуток навіть на невеликих площах.

Планує посадити чорницю вже цьогоріч директор господарства «Брусницька земля» Микола Осипчук. Спочатку на невеликій площі - 0,5 га, але якщо культура приживеться, то виділить під неї більше землі. «Під час візиту в Польщу ми побачили, що вирощування борувки - досить вигідний, але й затратний і клопіткий бізнес. Адже потрібно придбати недешеві саджанці чорниць, обладнати систему крапельного поливу, підготувати спеціальний ґрунт - з домішками торфу, кори, тирси. Багато різних нюансів», - розповідає М. Осипчук.

Як зазначив хлівищенський сільський голова Роман Руснак, передусім його вразила якість життя в Польщі. «Відчувається, що дбають про людей. Найбільше мене вразила якість доріг, навіть у сільській місцевості. Також сподобалося, що сільськогосподарський бізнес переважно родинний: і землі, і традиції їх обробки передаються з покоління в покоління. Там намагаються надавати перевагу органічним добривам, дбають про землю, адже знають, що вона буде потрібна і їх дітям», - розповів він.

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0