Спецможливості
Новини

У чергах на кордонах стоять понад 8 тис. вагонів із зерном

26.05.2022
954
У чергах на кордонах стоять понад 8 тис. вагонів із зерном фото, ілюстрація

Сьогодні на прикордонних переходах у черзі стоїть 35 тис. вагонів, з яких 8356 — із зерновими, повідомив заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Найскладніша ситуація по Румунському та Польському напрямках, де черга вже вишикувалася на 24-25 діб.

«В останні місяці 2021-го і на початку 2022 р. вантажоперевезення на «Укрзалізниці» зросли до 26-28 млн т за місяць, із яких перевозилось 4 млн т зернових вантажів. З цього обсягу 90 % зернових були направлені на морські порти. Загалом уся аграрна логістика була налаштована на перевезення до портів», — зазначає Валерій Ткачов.

З його слів, до початку війни в Україні зернова логістика виглядала так: 40 млн т вивозилося в порти залізницею, близько 25 млн т — автотранспортом і 5-6 млн т — річковим транспортом.

«Сьогодні всі морські порти заблоковані, в робочому стані лишилися 4 порти в усті Дунаю: Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайський, Кілія. Ці порти зможуть забезпечити лише десяту частину перевалочної потужності України. Це дуже мало. Тому головне навантаження експорту аграрної продукції зараз лежить на сухопутних шляхах», — говорить Валерій Ткачов.

Він розповів, що «Укрзалізниця» має 13 прикордонних переходів з іншими країнами, теоретично через які за добу можна передавати 3422 вагони, це приблизно 220 тис. т. По факту зараз передається 120 тис. т на добу, це близько 2 тис. вагонів, із яких зерновими вантажами проходить усього 357 вагонів.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0