Спецможливості
Новини

Трудова міграція: до Німеччини - поляки, до Польщі - українці. А в Україну?

12.09.2017
5905
Трудова міграція: до Німеччини - поляки, до Польщі - українці. А в Україну? фото, ілюстрація
Поки є дуже великі сумніви, що в Україні почнуть їхати випускники Оксфорда. Як кажуть поляки, приїдуть мануальні працівники: дрібна торгівля, дрібний бізнес, рутинна ручна робота

27 вересня набере чинності новий Закон про спрощену систему працевлаштування іноземців в Україні. Експерти не очікують напливу трудових мігрантів, але в той же час цікаво наступне: якщо сьогодні поляки в пошуках кращої зарплати їдуть на роботу в Німеччину, українці - в Польщу. То хто ж приїде в Україну? Адже цю нішу згодом доведеться кимось заповнювати, пише propozitsiya.com за матеріалами zn.ua.

Схожі закони свого часу були прийняті в багатьох європейських державах, зокрема в сусідніх Польщі, Чехії, Росії, Словаччині, в інших країнах. Таким чином ці держави спонукали іноземців вкладати свої кошти у власну економіку, а потім спрощували працевлаштування іноземців.

У рамках нового Закону розширено коло іноземних фахівців, які можуть залучатися до роботи в Україні, скорочені терміни для отримання посвідки на тимчасове проживання, вдвічі скорочено перелік документів на отримання дозволу про працевлаштування іноземця в Україні. До речі, для працевлаштування іноземців диплом про освіту - не потрібен. Також встановлено мінімальний розмір зарплати для іноземців: в компаніях - 32 тис. грн, у громадських і благодійних організаціях, навчальних закладах і 16 тис. грн.

За словами голови бізнес-клубу "Клуб ділових людей" Миколи Савуляка, сьогодні ми не дуже розуміємо, що це можуть бути за іноземці. Роботодавці цілком можуть наймати для роботи за конвеєром вихідців з бідних країн. Тому що зараз українці вже не хочуть працювати за 4-5 тис. грн, а ті, хто прийде з Африки або Індії, - будуть охоче. Таким чином великий бізнес може частково задовольнити свої потреби, але Україна, як нація, як держава, може програти.

"Насправді "безвізом" ми відкрили свої кордони. Тепер всі, хто захоче, може до нас приїхати. Поки наша країна є бідною, приплив іноземців незначний. Але як тільки ми почнемо розвивати свою державу і рівень добробуту буде рости, все різко зміниться", - говорить він. І додає, що у цій "медалі" дві сторони, оскільки можуть виникнути проблеми соціального характеру в зв'язку з різким припливом некваліфікованої робочої сили. Тому безконтрольним цей процес залишати не можна, впевнений він.

Поки є дуже великі сумніви, що в Україні почнуть їхати випускники Оксфорда. Як кажуть поляки, приїдуть мануальні працівники: дрібна торгівля, дрібний бізнес, рутинна ручна робота. Тому перш за все потрібно подбати про зменшення відтоку українців на некваліфіковані роботи в західні країни і Росію, і щоб в Україну поверталися люди, які виїхали за кордон вчитися або на роботу.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее

1
0