Спецможливості
Новини

Три нещастя. Які проблеми найбільше загрожують українському агробізнесу на початку 2020 року

16.03.2020
1095
Три нещастя. Які проблеми найбільше загрожують українському агробізнесу на початку 2020 року  фото, ілюстрація

Вага агробізнесу в українському експорті за останні 10 років змінилася кардинально. У 2020 році АПК зіткнувся з новими і раніше неподоланими викликами.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.

Український агросектор станом на березень 2020 року виглядає більше проблемним, ніж перспективним.

Головні загрози для АПК — пандемія коронавірусу, надзвичайно висока залежність галузі від кон’юнктури світових ринків і політична нестабільність в Україні.
Поширення коронавірусу обмежує логістику: ключові торгові порти найбільших споживачів агропродукції, Індії та Китаю, не можуть працювати в звичному режимі. Обидві ці країни забезпечують п’яту частину агроекспортної виручки України.

Залежність від біржових цін нагадала про себе разом з обвалом цін на нафту, викликаним розривом угоди між ОПЕК і РФ про продовження обмеження видобутку. На наступний же день після обвалення нафтового ринку світові ціни на зерно пішли вниз — в середньому на 10−15%.

«Падіння нафти може потягнути вниз ціни на інші біржові товари, і тоді нам із зерном буде скрутно», — прокоментував ситуацію Дмитро Скорняков, гендиректор агрохолдингу Harveast.

Третій фактор — внутрішня нестабільність і невизначеність у питанні відкриття ринку землі. Відсутність останнього стримує розвиток високорентабельних проектів.

Важливість цих чинників обумовлена збільшеною залежністю України від аграрного сектора. За останні 10 років структура українського експорту, який наповнює економіку валютою, кардинально змінилася — на користь сільськогосподарської продукції.

 

Ключові слова: агробізнес, експорт, криза

Інтерв'ю
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0