ТОП найбільш значущих аграрних інвестпроектів сезону-2016
Напередодні Нового року національний агропортал latifundist.com назвав найяскравіші інвестиційні проекти 2016 року, повідомляє propozitsiya.com.
Першість у рейтингу дісталася найбільшій інвестиції КНР в АПК України - $ 75 млн у будівництво в Миколаєві в рамках проекту «Один пояс - один шлях» терміналу COFCO з перевантаження зернових і олійних культур потужністю 2 млн т. Комплекс здатний приймати 10 тис. т/доба зерна. Загальний обсяг зберігання -135 тис. т. На судна відвантажується до 20 тис. т/доба зерна. Термінал може обслуговувати океанські контейнеровози і танкери.
Провідна агропромислова корпорація США і світу Bunge завершила в Миколаєві 3-річне будівництво виробничо-перевантажувального комплексу вартістю $ 180 млн. Він складається з заводу по виробництву рослинного масла, терміналів із перевалки зерна та олії потужністю 1 млн т/рік продукції.
«Миронівський хлібопродукт» запустив в Голландії завод-птахофабрику вартістю $ 3,5 млн, який складається з двох виробничих ліній щомісячним обсягом виробництва 150 т м'яса птиці, яка буде реалізовуватися на європейському ринку.
Компанія ALFA Smart Agro, яка 15 років займалася імпортуванням засобів захисту рослин, побудувала на Київщині власний завод потужністю 11,4 тис. т, чого вистачить для задоволення 15% потреб внутрішнього ринку.
Агрохолдинг «Агропродсервіс» запустив завод із переробки сої на Тернопільщині. Його переробні потужності становлять 35 тис. т/рік сої, 30 тис. т макухи на корм для тварин. Планується випуск нерафінованої соєвого масла 3,5 тис. т/рік.
«Нібулон» відродив судноплавство на Південному Бузі, здійснивши днопоглиблювальні роботи. Вперше за 25 років по річці пішли судна. Компанія будує на власному судноремонтному заводі власний річковий флот, який вже налічує 53 суден. Крім річкових перевезень компанія створила мережу річкових терміналів для зберігання і перевантаження зерна. Зокрема, в липні введено в експлуатацію річковий термінал філії «Вознесенський», який уже прийняв 100 тис. т зерна.
«КВС-УКРАЇНА» - дочірня компанія німецької корпорації KWS SAAT SE - побудувала за 6 місяців у Кам'янець-Подільському на 8,5 га завод із кондиціонування насіння кукурудзи потужністю 6 тис. т/рік насіння. Розмір інвестицій - € 20 млн.
Компанія «D-Мікс» відкрила на Львівщині завод із виробництва соняшникового та распосовго масла потужністю 50 тис. т/рік із плановим річним товарообігом 550 млн грн.