Спецможливості
Новини

ТОП-5 основних тенденцій кукурудзяного сезону-2017

10.10.2017
2250
ТОП-5 основних тенденцій кукурудзяного сезону-2017 фото, ілюстрація
У 2017 році сільськогосподарські підприємства України відвели під кукурудзу близько 3,5 млн га або близько 14% орних земель країни

У 2017 році сільськогосподарські підприємства України відвели під кукурудзу близько 3,5 млн га або близько 14% орних земель країни. У першій трійці за розміром посівних площ під цією культурою Полтавська, Чернігівська та Черкаська області.

У 2016-му врожайність кукурудзи на зерно в Україні становила 7,24 т / га. За всіма прогнозами, показник врожайності кукурудзи цього року явно нижче і причин для цього є кілька. Про п'ять основних тенденцій кукурудзяного сезону-2017, пише propozitsiya.com за матеріалами latifundist.com.

1. Шкідники наступають

Особливістю поточного року є те, що поряд з атаками стеблового і лугового метеликів, а також бавовняної совки, на посівах Житомирської, а також в західних областях було виявлено ще й карантинного кукурудзяного жукп діабротика. Для прикладу, втрати аграріїв Америки, звідки родом цей жук, через витрати на інсектициди проти даного шкідника і зниження врожайності оцінюють в $1 млрд на рік.

За таких умов українські сільгоспвиробники змушені були проводити не менше двох інсектицидних обробок.

Крім того, внаслідок заселення посівів кукурудзи кукурудзяним метеликом, у деяких агропідприємствах до моменту дозрівання зерна зіткнулися з фузаріозом качана.

2. Погода з капризами

Природа підкидала в цьому сезоні аграріям масу погодних сюрпризів. Тому не дивно, що в господарствах Полтавщини, Кіровоградщини та Чернігівщини, які постраждали від посухи, сподіваються зібрати з кукурудзяних полів хоча б 6-7 т/га.

3. Наввипередки з бур'янами

З огляду на низький поріг температур в квітні-травні, в більшості з 7 оглянутих регіонів використання ґрунтових гербіцидів на майбутніх посівах кукурудзи не дало відчутного результату. Бур'яни вистояли. Це потребувало додаткових витрат на післясходові гербіциди.

Не у всіх господарствах вдалося вгадати з фазою розвитку мари білої і своєчасно обробити її дієвим препаратом. Нерідко сформований восковий наліт на її листі і початок розгалуження дозволяло бур'яну вистояти проти гербіциду.

4. Зрушення по ФАО

Погодно-кліматичні умови диктують сільгоспвиробникам нові умови. Скажімо, в Житомирській і Чернігівській областях, де раніше віддавали перевагу кукурудзі з ФАО 220-260, аграрії поступово переключаються на гібриди з ФАО 300 і вище.

У компанії «Лімагрейн Україна» впевнені, що на вибір гібридів з тим чи іншим ФАО впливатиме два фактора. Перший - весняні холоди, які показали, що гібриди з раннім ФАО кременистої форми краще переносять зниження температур. Другий - дозрівання гібридів. Цього року аграрії побачили, що гібриди з високим FАО дозрівають пізніше, ніж зазвичай, особливо в північній частині України. Ці два фактори суттєво вплинуть на вибір: північна частина України схилятиметься в бік кукурудзи більш ранньої групи, центральна частина перерозподілить відсоток гібридів з високим ФАО на більш низьке, тобто до 300, південь буде повертатися знову до ранньої групи, так як посуха підтвердила, що гібриди з ФАО 250 і раніше є кращим вибором.

5. Волого зберігаючі технології

Рішення в питанні протистояння посусі все частіше аграрії бачать у використанні мінімальних і нульових технологій обробки грунту. Зокрема, пожнивні залишки попередника, залишаючись на поверхні грунту, скорочують втрати вологи з неї. Таким чином кукурудза отримує необхідну для старту вегетації енергію. А якщо до цього додати підживлення культури мікроелементами через листок за допомогою комплексу мікродобрив - результат точно порадує.

Ключові слова: Кукурудза, ФАО

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0