Спецможливості
Новини

ТОП-10 фактів про умови ЗВТ із Канадою. Роз’яснення Микольської

02.08.2017
1266
ТОП-10 фактів про умови ЗВТ із Канадою. Роз’яснення Микольської фото, ілюстрація

З 1 серпня нарешті запрацював режим вільної торгівлі між Україною та Канадою. Це другий режим вільної торгівлі (після ЄС), що набрав чинності з часів Революції гідності.

Але випадок із Канадою - дещо особливий. Адже завдяки активному любіюванню впливової української громади у Канаді Україна отримала більше преференцій та кращі умови, ніж можна було сподіватися. Отже, що варто знати про ЗВТ із Канадою? Про це у своєму блозі розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, торговий представник України в Канаді Наталія Микольська, повідомляє propozitsiya.com

Отже, ТОП-10 ключових фактів про цю угоду.

1. Канада входить до топ-20 ринків, важливих для України в плані експортної стратегії. За оцінкою експертів International Trade Centre, потенціал збільшення нашого експорту становить близько $40 млн.

2. Канадський ринок орієнтований на імпорт. У 2016 році він склав $403 млрд. Це великий ринок з високим рівнем доходу, а також диверсифікацією споживчих смаків та уподобань.

3. Це країна, у якій знають Україну та її продукти. В Канаді найбільша українська діаспора. 1,3 млн українців живуть у Канаді.

4. Український експорт до Канади зростає. За 5 місяців цього року експорт товарів до Канади склав $19,5 млн і зріс на 73,4% (на $8,3 млн) порівняно з аналогічним періодом минулого року. Що важливо: зростає експорт товарів з доданою вартістю. Збільшилися, зокрема, поставки комп’ютерного обладнання, керамічної плитки, спортивного спорядження, скляної і пластикової тари, човнів, меду, олії соняшникової. А експорт продуктів переробки овочів (консервів та соків) зріс з $83 тис. до $2,5 млн. 

5. Угодою про вільну торгівлю скасовуються ввізні мита на імпорт 98% українських товарів.

Найбільші переваги отримають українські виробники машинобудівної та хімічної галузей, одягу та взуття, меблів, представники харчової галузі. З 1 серпня ці та інші групи товарів будуть вільними від мита.

6. Український бізнес отримає доступ до участі в закупівлях на рівні федерального уряду Канади на рівних умовах з місцевими компаніями. Їхній обсяг складає приблизно 15 млрд канадських доларів і передбачає від 350 до 400 тисяч угод щороку.

7. Експорт до Канади послуг у сфері інформаційно-комунікаційних технологій має значні перспективи.

8. Очікується збільшення інвестицій з Канади в Україну, а також інвестицій з інших країн для розміщення переробних виробництв для експорту в Канаду та ЄС. Ці інвестиції означають модернізацію підприємств, нові робочі місця і загальне покращення рівня життя українців.

9. Угода дасть «зелене світло» для кооперації українських та канадських підприємств у сфері ІТ, хай-теку, інженерії, в авіагалузі та машинобудуванні в межах участі в глобальних ланцюжках доданої вартості.

10. Офіс з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі та спеціально започаткований Угодою проект технічної допомоги CUTIS Project (Canada-Ukraine Trade and Investment Support Project) працюють з українськими експортерами, щоб допомогти їм повністю скористатися всіма новими можливостями на ринку Канади, які створює Угода про вільну торгівлю.

Ключові слова: ЗСТ с Канадой

Інтерв'ю
З року в рік умови для здійснення основного обробітку ґрунту стають все суворішими, але якісна підготовка ґрунту — це одна з головних передумов для отримання високих показників урожайності та, відповідно, прибутковості. В ТОВ «Ім. Богдана... Подробнее
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із

1
0