Спецвозможности
Новости

Танки Leopard-2 для України підвищили ціни на пшеницю

02.02.2023
371
Танки Leopard-2 для України підвищили ціни на пшеницю фото, иллюстрация

Нещодавно оголошена поставка танків Leopard 2 з Німеччини та інших країн в Україну призвела до зростання цін на пшеницю. До такого висновку приходять британські аналітики. Однак зростання цін все ж гальмує важливий фактор. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrarheute.com.

Ціни на пшеницю зросли після того, як 25 січня Німеччина та інші країни оголосили про намір поставити в Україну основні бойові танки Leopard 2 . Тонна меленої пшениці коштувала 281,75 євро на французькому MATIF 24 січня, 284,50 євро 25 січня і навіть 288,75 євро 26 січня, що є найвищим показником з 18 січня.

Ринкові аналітики з Британської ради розвитку сільського господарства та садівництва (AHDB) бачать зв’язок.

На думку аналітиків AHDB, поставка основних бойових танків, зокрема німецьких Leopard 2 і британських Challenger, означає загострення конфлікту в Україні. Це призводить до збільшення невизначеності на ринках і, відповідно, до зростання цін на зерно.

Однак цінова тенденція, що стоїть за цією подією, послаблюється тим фактом, що експорт пшениці з Чорноморського регіону все ще дуже дешевий на міжнародному рівні.

Аналітики AHDB відзначають, що невизначеність на ринках щодо майбутніх урожаїв зернових в Росії та Україні зростає.

Ключевые слова: ціни на пшеницю
Интервью
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Олександр Дуда
Сегодня аграрии все чаще сталкиваются на своих полях с засухой, а это означает необходимость ротации привычных полевых культур на более засухоустойчивые. Одной из таких может стать амарант. При средней урожайности в Украине 2 т / га (а на... Подробнее

1
0