Спецможливості
Новини

Система змінних котків «ДУКАТ»: для всіх типів землеробства, грунтів і регіонів

23.07.2018
1558
Система змінних котків «ДУКАТ»: для всіх типів землеробства, грунтів і регіонів фото, ілюстрація

З 2018 року у всій лінійці дискових борін «ДУКАТ» реалізовано систему змінних котків. Залежно від умов експлуатації, типу землеробства і кліматичної зони аграрії можуть вибрати з п'яти модифікацій необхідний тип котка - зубчастий, гумовий, тарільчастий, П-подібний, стандартний прутково-клітьовий. Про особливості роботи і застосування кожного з них розповідає головний конструктор “Лозівський машин” Олексій Гриненко, передає propozitsiya.com.

- Зубчастий коток застосовують для розпушування верхнього й ущільнення підповерхневого шару грунту, руйнування кірки, грудок і вирівнювання зораного поля.

Для передпосівної підготовки рекомендується вибрати коток, який добре працює по волозі. Таким пристосуванням є гумовий коток, який не забивається грунтом липкої і вологої консистенції.

Для агресивного впливу на грунт і рослини використовують тарільчастий коток, який залишає пухку поверхню грунту.

По зволоженому грунті також підійде П-подібний каток: нечутливий до налипання землі і до каменів, завдяки функції самоочищення не вимагає додаткового обслуговування. Борона, оснащена П-подібними котками, легко справляється як з м'яким грунтом, так і з важкопрохідними і кам'янистими землями. За рахунок контакту «грунт з грунтом» П-подібний профіль створює ефект зворотного ущільнення, досягаються оптимальний баланс водно-температурного режиму і хороша повітропроникність, які сприяють гарним врожаям.

Стандартний прутково-клітьовий коток в народі часто називають гратчастим. Робоча поверхня такої конструкції створюється з великої кількості прутів, які розташовуються на відстані один від одного. В процесі роботи грудки землі потрапляють в прути і за рахунок обертання руйнуються, що на виході дає вже більш дрібні грудочки землі.

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0