Спецможливості
Новини

СВІЖІ ПРЕМІКСИ З ПЛАХТЯНКИ

05.06.2008
3374
СВІЖІ ПРЕМІКСИ З ПЛАХТЯНКИ фото, ілюстрація
Яблука — вони і наприкінці зими яблука, та вітаміни в них майже відсутні. Так і з преміксами. Вже на другий день після виготовлення вони починають поступово втрачати свої корисні якості, і через три місяці їх ефективність стає меншою на 10–15%.

Але ж саме вони мають підвищити ефективність використання наявної кормової бази, збагативши її мікроелементами, білками та вітамінами, що впливатиме на збільшення продуктивності худоби та птиці, на якість продукції тваринництва. Сьогодні в Україні кількість імпортованих преміксів перевищує 85%, і до споживача вони йдуть щонайменше 2 місяці. Та відтепер цифра імпорту може зменшитись на 60%.
У червні у селі Плахтянка Макарівського району, що на Київщині, став до ладу завод преміксів і кормових добавок ВАТ ВНП “Укрзооветпромпостач”. Це перше в Україні підприємство, де налагоджено виробництво такої продукції за світовими стандартами. Варто зазначити, що корпорація “Укрзооветпромпостач”, яку упродовж 12 років очолює В.Т. Лісовенко, є лідером на вітчизняному ринку ветеринарних препаратів (їх виробляється понад 120 найменувань) і послуг. Підприємство експортує продукцію власного виробництва до країн СНД, Румунії, Китаю, Монголії, Іспанії, Польщі. Минулого року ВАТ ВНП “Укрзооветпромпостач” було нагороджено дипломом загальнонаціонального конкурсу “Вища проба”.


Підприємство також активно працює на ринку кормів для тварин всіх видів та вікових груп. До вже відомої продукції Таращанського заводу комбікормів ( потужністю 120 тонн на добу) тепер додались премікси та кормові добавки Плахтянського заводу (15 тонн за зміну). Нове виробництво укомплектоване імпортним устаткуванням, яке забезпечує точне дозування та якісне змішування компонентів. Процес виробництва повністю автоматизований, що виключає можливість негативного впливу на технологію та якість продукції. Управління процесом, облік сировини та готової продукції, дотримання параметрів технології ведеться за допомогою комп’ютерної системи фірми Siemens, Advantechu. Це дає також можливість якісно виконувати індивідуальні замовлення, розраховувати раціон годівлі худоби чи птиці з наявної кормової бази споживача, доповнюючи її вітамінами та мікроелементами для досягнення бажаної продуктивності. Комп’ютеру на розрахунки такого рецепту треба лише 20 хвилин. А те, що вже закладено програмою в рецептуру, буде виконано обов’язково. Якщо і трапиться 50-грамова погрішність на тонну продукції, комп’ютер зупиняє всю лінію і не включає її до повного усунення помилки в технології. Замовлення може бути виконано у той самий день або у будь-який зазначений споживачем строк. Ціна ж на нього буде від трьох до п’яти тисяч гривень за тонну, що дешевше за імпортні аналоги на 10–100% залежно від компонентів. Сировина для виробництва преміксів — від відомих фірм “Рош”, БАСФ, “Адіссео”, “Дегузза”, “Акзо-Нобл” та інших. Завод у змозі виготовляти на замовлення споживачів 0,5, 0,1 та 5,0% премікси, вітамінні та вітамінно-мінеральні концентрати і біологічно-вітамінні добавки для курей, качок, гусей, перепелів, фазанів, поросят, підсвинків, свиноматок, свиней на відгодівлі, телят, корів, овець, коней, кролів, нутрій, шиншил, риби, в т. ч. басейнової. Один із прикладів, який навів В. Т. Лісовенко: “До нас за продукцією звернувся власник страусової ферми і свій вибір пояснив тим, що інші підприємства не беруться за виготовлення невеличких партій кормів. Ми ж приймаємо замовлення на комбікорми від 100 кг, на премікси — від 300 кг. Контроль за якістю як сировини, так і готової продукції здійснюють висококваліфіковані спеціалісти власної та державних контрольних лабораторій. Виробництво працює за системою GMP, яка виключає найменшу можливість браку. Ми хочемо допомогти селянину ефективно вести господарювання”.


Присутній на урочистому відкритті нового заводу Голова державного департаменту ветеринарної медицини П. І. Вербицький назвав цю подію значною для сільського господарства держави: “Це валютозберігаюче виробництво для України. Безумовно, на його високоякісну продукцію знайдуться покупці, а нам (і Міністерству агрополітики, і Департаменту, і засобам масової інформації) треба пропагувати вітчизняний продукт. Віддачу ж від нього ми вже побачимо найближчим часом”.
Знайти або замовити продукцію ВАТ ВНП “Зооветпромпостач” дуже легко завдяки філіям, яких в Україні понад 60. Присутній на події Газак Кичиєвич Гочмуратов, підприємець, голова асоціації ветеринарних працівників Туркменистану, вже п’ять років серед клієнтів підприємства. Він висловив щиру радість за братів-українців. “Родинність” зв’язків довів тим, що зігріваємось ми спільним природним газом.
Добрий настрій переповнював  плахтівчан, які разом з народно-фольклорним колективом “Чебреці” Макарівського районного будинку культури вітали гостей. Селяни вже не перший рік працюють на одному з виробництв ВАТ ВНП “Укрзооветпромпостач”, розробки якого не мають аналогів: це серія настоянок на лікарських травах та грені тутового шовкопряду “Стимул” і “Житня гора”. Неперевершена і штучно мінералізована лікувальна вода торгової марки “Житня гора”, яка, завдяки поєднанню високоочищеної питної води та унікального мінерального комплексу з оптимальним кількісним та якісним співвідношенням мікроелементів, викликає позитивні зміни в організмі на клітинному рівні. І ще одне високотехнологічне виробництво преміксів та кормових добавок не може не радувати селян. Адже для Плахтянки — це додаткові робочі місця, розвиток соціальної сфери, увага районного та обласного керівництва, і, врешті-решт, — добра слава на всю Україну.


Вікторія Волошка

Інтерв'ю
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0