Спецвозможности
Новости

Світові ціни на соняшникову олію знизились

29.03.2022
279
Світові ціни на соняшникову олію знизились фото, иллюстрация

Блокування росією морських портів України зупинило експорт вітчизняних товарів та призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

З початку війни російські військові підбили два іноземні суховантажні судна, що знаходилися в портах України. Після цього інші судна не ризикували виходити в море, щоб не потрапити під обстріли з боку росіян. Наразі в українських портах лишаються заблокованими 67 іноземних суден з 15 країн світу.

Під тиском світового співтовариства росія пообіцяла відкрити гуманітарний коридор для виходу іноземних суден з портів України у відкрите море.

Після цього світові ціни попиту на соняшникову олію після досягнення рекордного рівня 2200-2300 $/т FOB минулого тижня знизилися на 200-300 $/т до 1900 $/т з поставкою у квітні.

Індія, що є основним покупцем соняшникової олії, найбільше страждає від блокування експорту з України, і в березні імпортує лише 30-40 тис т російської соняшникової олії. Тоді як в портах України знаходиться 360 тис т соняшникової олії для індійських покупців.

За даними асоціації SEA, у 2021/22 МР (починаючи з листопада) станом на 14 березня Індія імпортувала 715,9 тис т соняшникової олії з України та 121,3 тис т з росії.

Україна продовжує експортувати соняшникову олію малими партіями наземними маршрутами, а також через дунайські порти Ізмаїл та Рені.

Интервью
В последнее время площадь пустынных и непродуктивных земель в мире постоянно растет. Пустыни уже занимают более 17 млн км2 или около 12% всей поверхности суши. Ученые всего мира обеспокоены такой
AgroGeneration является одним из крупнейших агрохолдингов Украины не только по объемам производственных площадей, но и по операционной эффективности. Главное направление деятельности компании -

1
0