Спецвозможности
Новости

Судна, що перевозили залізну руду, переобладнують для перевезення зерна

09.12.2022
363
Судна, що перевозили залізну руду, переобладнують для перевезення зерна фото, иллюстрация

Спад на ринку житла в Китаї вплинув на залізну руду, що призвело до зниження ставок фрахту для балкерів на 50% порівняно з роком раніше. Це зробило більш привабливим для деяких із найбільших у світі трейдерів сільськогосподарської продукції бронювати судна із залізною рудою для поставок кукурудзи та сої. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

Хоча кількість таких змін відносно невелика, це остання зміна трейдерів, які борються з драматичними змінами на товарних ринках, викликаними вторгненням Росії в Україну та ослабленням економіки Китаю.

Війна створила надзвичайну волатильність на світових ринках зерна, що дозволило торговим домам, таким як Cargill Inc., отримувати шалені прибутки .

Великі судна для перевезення залізної руди, як правило, не переобладнують для перевезення зерна, оскільки процес очищення потребує багато часу, щоб зробити судна безпечними для перевезення агропродукції.

За словами одного трейдера, процес глибокого очищення може коштувати від 7000 до 8000 доларів і потребуватиме кількох додаткових днів оренди.

Тому під перевезення зерна переобладнують Baby Capes, найменше з суден типу Capesize, здатне перевозити близько 100 000 тонн. Це набагато більше, ніж балкерні судна Panamax, які зазвичай перевозять зерно та вміщують близько 60 000 тонн. 

«Депресивна торгівля залізною рудою цього року може підштовхнути Baby Capes до пошуку «альтернативної роботи», — сказав Ральф Лещинскі, керівник відділу досліджень суднового брокера Banchero Costa & Co. 

Головною привабливістю для перепрофілювання є ціна, незважаючи на додаткові витрати на очищення.

Згідно з даними Arrow Shipbroking Group, за перші 10 місяців цього року було дешевше найняти судно Capesize, ніж Panamax, у середньому на 5200 доларів на день, що є найбільшим показником за цей період з 1999 року. 

Китайська COFCO International Ltd. і американські Archer-Daniels-Midland Co. і Cargill забронювали близько чотирьох Baby Cape для доставки зерна в Азію наступного року з Південної Америки, повідомили джерела, обізнані в цьому питанні.

COFCO International заявила, що нещодавно забронювала свої перші судна Baby Cape для транспортування соєвого шроту з Бразилії до Південно-Східної Азії наступного року.

Представник Cargill заявив, що компанія регулярно використовує Baby Cape для перевезення зерна та інших поставок і очікує, що в майбутньому буде більше таких суден.

Ключевые слова: перевезення зерна
Интервью
    Советник Посольства Франции в Украине по вопросам сельского хозяйства Николя Перрен рассказал сайту propozitsiya.com, чем в звании великой аграрной страны ничего нет плохого, чем его родина заслужила это звание и чем со своего... Подробнее
Вновь избранная Верховная Рада по скорости принятия законов соревнуется с Верховным Советом УССР коммунистических времен, когда любой вопрос голосовался за минуту: «Кто за? Кто против? Кто воздержался? - Единогласно». Молниеносно... Подробнее

1
0