Спецможливості
Новини

Студенти вчаться управляти азотним живленням з інноваційними інструментами

12.05.2018
1371
Студенти вчаться управляти азотним живленням з інноваційними інструментами фото, ілюстрація
В рамках навчального проекту AgriStart, створеного компанією на базі Національного університету біоресурсів і природокористування, було проведено навчання студентів з питань, як проводити моніторинг стану посівів, які сучасні інструменти для цього використовувати, яким чином визначити дозу азотних добрив для підживлення зернових культур, пише propozitsiya.com з посиланням на компанію AgriLab. Своїм досвідом впровадження інноваційних підходів до управління азотним живленням зі студентами аграрних спеціальностей поділилися фахівці компанії.
 
«Від забезпечення азотом залежить рівень урожайності і якість продукції. Технології для діагностики азотного живлення постійно вдосконалюються. Рекомендації з діагностики азотного живлення дозволяють оптимізувати до 30% використання азоту, збільшити врожайність по пшениці - від 8%, а по кукурудзі - від 5%».
 
Щоб визначити оптимальні норми добрив, треба враховувати і стан рослин, і дані аналізу ґрунту.
 
Фахівці компанії розповіли про етапи створення системи управління азотним харчуванням і продемонстрували інструменти, які для цього використовуються: грунтова лабораторія, функціональна листова діагностика, N-тестер, БПЛА. Майбутні агрономи спробували попрацювати з обладнанням для вимірювання щільності та вологості ґрунту, а також побачили в роботі автоматизований пробовідбірник зразків грунту з GPS-прив'язкою до точки координат відбору.
 
Максимум практики, виробничі «кейси» від фахівців, сучасне обладнання, яке використовується в провідних компаніях і реальні польові умови - це те, чого бракує сучасній системі підготовки кадрів. Рік тому компанія AgriLab ініціювала створення навчального проекту AgriStart, першим кроком якого стало створення лабораторії інновацій в Національному університеті біоресурсів і природокористування та проведення практикумів на полях агропідприємств з використанням сучасних технологій Агрохімсервіс.
 
Створення проекту AgriStart стало першим кроком до вирішення кадрової проблеми агросектору. Наступним кроком стане створення окремого навчального курсу по системах точного землеробства.

Інтерв'ю
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее

1
0