Спецможливості
Новини

Супутникові дані допоможуть аграріям економити воду

24.04.2017
1639
Супутникові дані допоможуть аграріям економити воду фото, ілюстрація
Оцінку ефективності використання води в сільському господарстві можна здійснювати високотехнологічними методами за допомогою нового інструменту - бази даних WaPOR, розробленого FAO

Оцінку ефективності використання води в сільському господарстві можна здійснювати високотехнологічними методами за допомогою нового інструменту - бази даних WaPOR, розробленого FAO, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

Новий інструмент дозволяє проводити мікроскопічний аналіз води, яка використовується у сільськогосподарських системах, генеруючи емпіричні дані про те, як її можна використовувати найбільш раціонально.

WaPOR аналізує супутникові дані та використовує обчислювальну потужність Google Earth для отримання карт, які показують, скільки біомаси та врожаю проводиться за кубометр води, що споживається. Карти можуть відображатися з дозволом від 30 до 250 м і оновлюватися кожні 1-10 днів.

WaPOR вимірює евапотранспірацію, ключову фазу природного водного циклу, коли вода безпосередньо випаровується в атмосферу або повертається в атмосферу після її проходження через рослину і появу у вигляді пари, що виділяється листям. Таким чином, евапотранспірація є прямим вимірюванням об'єму води, що споживається культурою протягом вегетаційного циклу, і, якщо цей показник зіставити з даними по біомасі та обсягом врожаю, це дозволить розрахувати оптимальний обсяг води, необхідний для отримання такого врожаю.

Інструмент може дати детальну оцінку ефективності функціонування обраного набору іригаційних схем, підтримувати плани з модернізації, а також допоможе забезпечити більш надійні та економічно ефективні послуги водопостачання, які були б найкращим чином адаптовані до зміни клімату.

Фахівці з розповсюдження сільськогосподарських знань можуть допомогти фермерам отримати більш надійні врожаї сільгоспкультур.

Команда FAO з інформаційних технологій спільно з експертами FAO із земельних і водних ресурсів розробили WaPOR в рамках проекту вартістю $10 млн, що фінансується урядом Нідерландів. Мета проекту - охоплення країн Африки та Близького Сходу з фокусом на країни, які найближчим часом можуть зіткнутися з фізичним або інфраструктурним дефіцитом води.

База даних на континентальному рівні вже доступна в режимі онлайн, а дані по окремих країнах будуть доступні в червні для Беніну, Бурунді, Єгипту, Гани, Йорданії, Кенії, Лівану, Малі, Мозамбіку, Руанди, Південного Судану, Сирії, Тунісу, Уганди, західного берега і сектора Газа, а також Ємену. Більш докладні дані з'являться в Інтернеті в жовтні, починаючи з пілотних районів в Лівані, Ефіопії і Малі.

За оцінками, на кожен 1°С глобального потепління 7% світового населення будуть відчувати скорочення поновлюваних водних ресурсів на 20% і більше.

Ключові слова: АПК, WaPOR, FAO

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0