Новини
Фахівці нагадали про особливості сушіння гороху
06.08.2021
742
У зв’язку з активним збиранням гороху, яке в двох південних областях (Херсонській і Миколаївській) уже закінчилося, фахівці KMZ Industries нагадали про специфіку сушіння цієї культури. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт KMZ Industries.
Зокрема, вони нагадали про наступні особливості сушіння гороху:
- Обмолочене й очищене насіння слід зберігати при вологості в межах 14–15%, хоча цей показник підходить тільки для короткострокового зберігання, наприклад, в підлогових складах для подальшої переробки або продажу.
- Якщо йдеться про закладення врожаю гороху в металеві силоси для тривалого зберігання, оптимальна вологість повинна бути в межах 12–14%. Так забезпечується максимально тривалий термін зберігання й мінімальне пошкодження насіння при роботі з ним.
- Зерно гороху, як й інших бобових, порівняно із зерном інших культур містить більше білка. Воно більше за розміром, сухе, щільне, має структурно відособлені оболонки, а тому і меншу поверхню випаровування, а це знижує вологовіддачу.
- Все тепло витрачається в основному на нагрівання насіння, а не на випаровування вологи. При цьому поверхня зерна швидко зневоднюється, а центральна частина зернівки залишається вологою. Тому при застосуванні інтенсивних режимів сушіння розтріскуються оболонки насіння.
- Насіння гороху необхідно сушити так, щоб швидкість випаровування вологи з поверхні зерна не перевищувала швидкість переміщення вологи з центру зерна до його поверхні. Інакше нерівномірне висушування різних частин зерна призведе до їх нерівномірної усадки, наслідком чого є розтріскування зерен.
- Тому під час сушіння насіння гороху з надлишковою вологістю особливо важливо стежити за температурою теплоносія і часом обробки. При вологості насіння 16–19% температура теплоносія не повинна перевищувати 40 °C.
- Для сушіння зерна бобових використовують тільки шахтні сушарки. Допускається видалення за один пропуск 3–4% вологи. Бобові обов’язково сушать з відлежуванням.
- Ефективне також сушіння бобових активним вентилюванням - повітря підігрівається до 30° С при питомій подачі 400–600 м3/т.
Попередня стаття
Наступна стаття
Читайте також
12:00 • Сьогодні41
Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Статті