Спецвозможности
Новости

Союзом незламним?..

07.11.2008
783
Союзом незламним?.. фото, иллюстрация

На Дніпропетровщині відбулося свято. Власне, вітчизняного аграрія не здивуєш нині різноманітними семінарами, конференціями, Днями поля, агровиставками: на наших теренах їх — сила-силенна. Проте захід у Синельниківському районі Дніпропетровської області під егідою Міністерства аграрної політики та корпорації “Агро-Союз” трохи випадає із загального ряду. Його по праву назвали “святом знань і перспектив”. Цю виставку-демонстрацію ресурсоощадних технологій, техніки та обладнання для землеробства вирізняє з-поміж інших системність експозиції.

Технологія “Ноу-Тілл” — фірмова марка “Агро-Союзу”. Нульовий обробіток грунту, економічна модель ведення сільського господарства здобуває дедалі більше прихильників в Україні. Свідчення тому — численність гостей на заходах, організованих Корпорацією “Агро-Союз” (цього разу на виставці зібралася кількатисячна аудиторія). Крім того, вагомий внесок у збільшення відвідуваності Всеукраїнського дня поля зробили й такі експоненти, як АМАКО, КУН, “Ведерстад”, “Агробіотех”, “Райз”, Ростсільмаш тощо. Вельми широко були представлені інститути системи Української академії аграрних наук, а також спеціалізовані аграрні видання, серед яких було проведено конкурс. Опитування сільгоспвиробників — відвідувачів виставки дало очікуваний, але від того не менш приємний для нас результат: “Пропозицію” визнано переможцем конкурсу “Найбільш цікаве аграрне видання” за інноваційність та орієнтованість на висвітлення тем із ресурсозбереження для розвитку ефективного сільгоспвиробництва. У дипломі, яким було пошановано наше видання, оргкомітет під головуванням міністра аграрної політики України Юрія Мельника відзначив: “Вам довіряють аграрії України. В рамках Всеукраїнського дня поля вони високо оцінили журналістський внесок у розвиток аграрного бізнесу країни, компетентність та професіоналізм редакційних матеріалів, що стали засобом для вивчення та освоєння передових технологій ресурсозберігаючого землеробства”. Дякуємо за високу нагороду, намагатимемося й надалі тримати марку.
Організатори заходу не обмежилися лише конкурсом аграрної періодики. Знавці ресурсоощадних технологій мали змогу перетворити свої знання на призи, серед яких: унікальні перекладні видання з технології No-Till, індивідуальний майстер-клас від фахівців “Агро-Союзу”, навчання в Практичній школі з діагностики сільгоспкультур, безплатна участь у міжнародній конференції “Управління агробізнесом”, подовження терміну гарантійного сервісного обслуговування техніки “Horsch-Агро-Союз”, безплатний висів 100 гектарів технікою “Horsch-Агро-Союз”.

Цьогорічний Всеукраїнський день поля запам’ятався, насамперед, пильною державною увагою: захід відвідала прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Не залишилися осторонь визначної події й аграрні лідери слов’янських країн: у церемонії урочистого відкриття виставки взяли участь міністр аграрної політики України Юрій Мельник, міністр сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Семен Шапіро, міністр сільського господарства Російської Федерації Алєксєй Гордєєв. Юлія Володимирівна, провівши напередодні напружений день у стінах Верховної Ради, прибула на свою малу батьківщину з добрими для аграріїв новинами.
“Мені хотілося б, щоб хліб в Україні став головною ідеологією життя нашого народу, — підкреслила пані прем’єрка. — Я щаслива, що ми зібралися на моїй батьківщині, на Дніпропетровщині, тоді, коли вона збирає третій мільйон тонн врожаю зернових. “Агро-Союз” — це методологічна база, ідеологічний центр усього нашого аграрного комплексу. Добре й те, що сьогодні в нас є новини, які зігріють ваше серце. Вчора, за наполяганням уряду, на Верховній раді було ухвалено рішення про виділення 1 млрд 400 млн гривень бюджетних коштів для АПК (із них 1 млрд гривень — додатково до Аграрного фонду і 400 млн гривень — на здешевлення кредитів). Ми прагнемо, щоб урожай сьогодні був достойно оплачений”.
Аграрні міністри трьох слов’янських країн-сусідок були щедрими на взаємні компліменти.

Міністр аграрної політики України Юрій Мельник: “Ця виставка має певну державну підтримку, але люди сюди їдуть не внаслідок адміністративного втручання, а за покликом серця, за розумінням переваг сучасних інноваційних технологій. Сьогодні — знаковий день, адже з нами прем’єр-міністр, колеги з Російської Федерації та Білорусі. Сільське господарство розвивається, воно цікаве для суспільства, до нього прикута увага в усьому світі”.
Міністр сільського господарства Російської Федерації Алєксєй Гордєєв: “Нас багато що об’єднує в стратегічному плані. Й тому нам важливо скоординувати свою політику як на аграрних ринках, так і в сільськогосподарському виробництві. Сільське господарство — не відстала галузь. Ми можемо бути сучасними, а якщо брати духовну складову, то аграрії — найкращі в будь-якому суспільстві”.
Міністр сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Семен Шапіро: “Ми з великою увагою стежимо за досягненнями братньої України. Маємо виробити єдину стратегію й тактику нашої роботи. Все, що ми тепер робимо, ми робимо задля зміцнення потужності наших держав. А міцна держава — запорука заможного життя селян”.
Отже, виставка в “Агро-Союзі” бодай ненадовго поєднала братні республіки в союз братніх прагматиків. Звісно, твердити про незламність такого союзу зарано, але численність російсько-білоруського аграрного, чиновницького, губернаторського і наукового десанту, що висадився на береги Дніпра, свідчить: попри деякі розбіжності в підходах до державотворення, спільну “слов’янську мову” (за виразом пана Гордєєва) знайти можна. Варто лише мати бажання чути одне одного, а не гратися в політичні ігри на аграрних полях і продовольчому ринку.
Традиційні реверанси у бік гостей і господарів — неодмінна ознака таких самітів. Утім, було б дуже добре, якби наші друзі-сусіди не обмежилися лишень клятвами у довічній дружбі, а справді дієво допомогли просуванню українських товарів на свої ринки, створенню спільних підприємств тощо. Адже саміт закінчиться, тости відлунають, і всі повернуться до своєї роботи. Запевнення представників російської влади у відновленні в належних обсягах українського імпорту цукру, м’яса птиці лунають вельми оптимістично для нас. Втім, хотілося б частіше чути позитивну для українських експортерів риторику росіян не лише під час перебування за щедрими українськими столами, а й під кремлівськими зірками та у російських ЗМІ.

Олексій Рижков

Интервью
Президент УАВК Микола Пономаренко
На рынке картофеля сейчас - ажиотаж, которого не случалось почти 10 лет. Потребители обеспокоены неурожаем и закупаются картофелем на сезон - целыми мешками. Производители (прежде всего огородники) жалуются на неурожай. Таким образом,... Подробнее
Елена Березовська, президент общественного союза «Органическая Украина»
Общественная Союз производителей органических сертифицированных продуктов «Органическая Украина» был создан в 2012 году. Ее инициаторами стали шесть предприятий, которые производили молоко, бакалею,

1
0