Спецможливості
Новини

Сучасні технологічні рішення для плодоовочевого бізнесу презентовано на конференції «ПЛІДНИЙ 2022: РИНКИ. ТЕХНОЛОГІЇ. НІШІ»

17.02.2022
681
Сучасні технологічні рішення для плодоовочевого бізнесу презентовано на конференції «ПЛІДНИЙ 2022: РИНКИ. ТЕХНОЛОГІЇ. НІШІ» фото, ілюстрація

Професійні аналітичні прогнози розвитку ринку плодоовочевої продукції, технології виробництва і маркетингу ягід, овочів та фруктів та ефективні рішення для розвитку  бізнесу на внутрішньому та міжнародному ринках були презентовані під час Плодоовочевої open space конференції «ПЛІДНИЙ 2022: РИНКИ. ТЕХНОЛОГІЇ. НІШІ», що відбулася в Міжнародному виставковому центрі Києва 15 лютого в рамках виставки «Агровесна». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз УПОА.

Організаторами заходу виступили агромедіа-агенція Sapienza та Українська плодоовочева асоціація (УПОА).  

Директорка з розвитку УПОА, засновниця Sapienza.Media Катерина Звєрєва зазначила: «Теми конференції присвячені технологіям плодоовочевого бізнесу, нішевим ягодам, перспективним овочам, що надають широкі можливості для збільшення прибутків в агробізнесі».

Президент УПОА Тарас Баштанник акцентував увагу на неминучості розвитку експорту: «Поступове зниження цін на лохину на внутрішньому ринку пов’язане зі зростанням пропозиції. А споживання не може зростати такими ж темпами, як виробництво. У 2023 чи 2024 році обсяги виробництва перевищать попит. Доведеться експортувати‎»‎.

Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко розглянув такі культури як жимолость, обліпиха, суниця альпійська, ожина, актинідія (міні-ківі), бузина.

«Наразі в Україні спостерігається зростання зацікавленості у вирощуванні бузини, яке сколихнуло ринок та останнім часом залишається на слуху в багатьох аграріїв. Загалом ягоди цієї рослини мають значні експортні перспективи, оскільки є сировиною для харчової та фармацевтичної промисловості. Але потенційним виробникам важливо знати й грамотно оцінювати потенціал цієї ніші, щоб остаточно вирішити, чи варто розпочинати роботу в ній. Також, на мою думку, актуальною культурою, на продукцію якої існує ринковий запит, є обліпиха», — прокоментував він.

Темі «За» та «Проти» впровадження стандарту GlobalG.A.P. у плодоовочевій галузі України було присвячено виступ Ігора Чечітка, представника проєкту GOODFARM, фахівця з впровадження GlobalGAP. 

Нову технологію вирощування часнику, що дозволяє збирати врожай тричі на рік, презентував керівник компанії «Чистий продукт» Сергій Паращенко: “На сьогодні ця технологія дозволяє посадити‎ лише один раз і три наступних роки збирати урожай різних видів часникової продукції — однозубку, однозубку з головками, чи лише головки часнику протягом останнього, третього року».

Про важливість використання технології попереднього охолодження ягід під час конференції розповів комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс‎»,‎‎ Андрій Марущак: «Продаж ягід з поля одразу після збирання — це минуле століття. Щоб подовжити термін реалізації, зменшити втрати та підвищити ціну на продукцію садівництва, варто застосовувати технології охолодження та заморожування».

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про

1
0