Спецможливості
Новини

Поради юриста. Як розпізнати контрагента-шахрая?

01.06.2017
4059
Поради юриста. Як розпізнати контрагента-шахрая? фото, ілюстрація

Шахрайство, в тому числі і в аграрному секторі, планується заздалегідь і в цьому його слабкість, стверджує керуючий партнер AGA Partners Аминат Сулейманова, передає propozitsiya.com.

Щоб не попастися в пастку до шахраїв при укладанні контрактів, юрист радить запитувати максимальну кількість документів. «Коли укладаєте угоду з компанією, завжди запитуйте паспорта бенефіціарів і документи, що підтверджують його юридичну та фактичну адресу — це може бути рахунок за електрику, стаціонарний телефон і тощо».

Амінат Сулейманова, керуючий партнер AGA Partner

Якщо йде про крупні угоди, то шахраї часто застосовують прийом «корпоративної вуалі», коли за красивим фасадом ніби-то чинної компанії з тривалим юридичним минулим насправді переховаються один або кілька досвідчених шахраїв. Юрист запевняє, що міраж можна легко розвіяти, для чого потрібно уважно розглянути місце реєстрації компанії. «В Англії зараз відкрито реєстр бенефіціарів. Будь-яка людина, зайшовши на сайт англійського державного відомства, може побачити, хто саме здійснює ефективний контроль над компанією, хто б не був зазначений директором і акціонером», — розповіла вона.

За словами А.Сулейманової, зараз у цивілізованому суспільстві точиться жорстка боротьба з офшорами, що спрощує боротьбу з шахрайством.

«Якщо рахунок Вашого контрагента відкрито в якійсь балтійській країні, а компанія зареєстрована на екзотичних островах, це не дуже добре. Як мінімум банк може не пропустити доларовий платіж, тому що у них зараз проблеми з валютними операціями. Якщо екзотична компанія має рахунок у швейцарському банку, значить за нею стоїть хтось дуже серйозний. І ця серйозна людина не буде тікати і ховатися, тому що швейцарський банк завжди її розкриє».

«Щоб відлякати авантюристів, не варто забувати і про такий інструмент, як страхування», — нагадала А. Сулейманова.

 

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0