Спецможливості
Новини

Угода про асоціацію в дії: експорт агропродукції до ЄС б’є історичні рекорди

03.12.2019
666
Угода про асоціацію в дії: експорт агропродукції до ЄС б’є історичні рекорди фото, ілюстрація

Обсяги експорту сільгосппродукції з України як до ЄС, так і до Німеччини, перевищили історичні максимуми і продовжують зростати.

Про це йшлося на 7-му Українсько-німецькому форумі харчових продуктів, який відбувся в Києві 27 листопада, пише propozitsiya.com.

Так, у 2017 р. експорт сільгосппродукції до ЄС у цілому і до Німеччини зокрема став рекордним за всю історію, і з тих пір він лише зростає. Торік аграрний експорт з України до ЄС становив $6,6 млрд. 39% цих обсягів припадали на зернові, а 16% — на рослинні олії. На 2-й позиції за обсягами експорту знаходилось насіння олійних (в т. ч. ріпаку).

Особливо стрімко зростав український аграрний експорт до Німеччини, на яку припадає 11% усього експорту сільгосппродукції до ЄС. Так, за 2017 р. він зріс на 70%, а за 2018 р. — ще на 47%, досягнувши $657 млн. Продукція АПК становить найбільшу частку українського експорту до Німеччини — 27%, з яких 24,4% припадає на сільгосппродукцію і 2,6% — на продукцію харчової промисловості, а обсяги поставок у грошовому виразі за минулий рік зросли відповідно на 48% і на 4,2%.

Для порівняння: в німецькому експорті до України частка продуктів харчування становить 4,2%, а сільгосппродукції — 3%. При цьому обсяги закупівель у грошовому виразі продуктів харчування в минулому році залишалися стабільними, а сільгосппродукції — зменшилися на 12%. В результаті в 2018 р. Україна вперше в історії мала позитивне сальдо в зовнішній торгівлі продукцією АПК з Німеччиною. 

За даними Інституту аграрної економіки НААН України, головною статтею нашого аграрного експорту до Німеччини було насіння олійних культур (в т. ч. ріпаку), на яке припадало більше половини загальних обсягів. Частка насіння олійних в українському аграрному експорті до Німеччини з часом тільки зростає: в 2010 р. вона становила 44%. А частка зернових з 2010 р. збільшилася з 2 до 22%.

 

Ключові слова: агропродукція, експорт, ЄС

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее

1
0