Спецвозможности
Новости

Синоптики прогнозують влітку тривалі періоди без опадів та сильні зливи

30.05.2022
456
Синоптики прогнозують влітку тривалі періоди без опадів та сильні зливи фото, иллюстрация

На думку фахівців, воно буде спекотним, особливо в липні та серпні, нас знову чекають посухи, які змінюватимуться тропічними зливами.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.com.

Щодо врожаю, то поки що хоч і скупа на дощі, але прохолодна весна дозволила сподіватися на гарний збір урожаю пшениці, ячменю та жита. Єдине, що може завадити нам, — це війна.

Цьогорічне літо, на думку фахівців, знову може бути спекотним і посушливим. Середня температура буде вищою на 1-2 градуси. У липні та серпні будуть тривалі періоди без опадів. І вони можуть змінюватися сильними зливами з грозами, під час яких випадатимуть місячні, а то й дво-тримісячні норми опадів.

Зі слів екологині-кліматологині Віри Балабух, на нас чекають спекотні періоди з досить високими температурами. Тепловий стрес будуть відчувати як рослини, так і люди. Переважатиме антициклональна погода з нестачею опадів.

«Усе це вплине і на сільськогосподарське виробництво та створить проблеми для вирощування овочевих культур. У деяких регіонах відзначатиметься посуха та відсутність опадів. Але там, де будуть використовувати систему зрошення, навіть за таких умов зможуть отримати хороший урожай овочів», — розповіла Балабух.

Найспекотнішими та посушливими місяцями літа стануть липень та серпень, опадів буде недостатньо.
Щодо врожаю озимих сортів, то, за словами завідувачки відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяни Адаменко, він обіцяє бути добрим.

«Озимі культури, які вже посіяні та ростуть, — це пшениця, ячмінь, жито — для них зараз погодні умови хороші. Хоча весна у нас досить прохолодна, але й озимі не люблять високої температури. І хоча опадів теж було небагато, але прохолода стримувала розвиток посухи», — каже Адаменко.

А ось що стосується ярих, тих, що посіяли нещодавно, — кукурудза, соняшник — вони вже дали сходи, але для їх активного зростання поки не вистачає тепла.

Интервью
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Многие аграрии ищут что-то, на чем можно было бы заработать большие деньги. Часть из них с этой целью ищет что-то такое, чем бы еще мало кто занимался, по крайней мере в промышленном масштабе. Поэтому интерес значительной части аграрной... Подробнее
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Япония, как известно, - одна из самых богатых стран мира. При этом по количеству населения лишь немного уступает России. А еще очень ограничена в земельных ресурсах, поэтому большинством продуктов обеспечить себя не может. Это делает рынок... Подробнее

1
0