Спецможливості
Новини

Що сіють фермери: більше олійних, менше зернових

12.04.2024
326
Що сіють фермери: більше олійних, менше зернових фото, ілюстрація

В Україні триває посівна кампанія ярих культур. Цьогоріч площа посів фактично не зміниться, але змінено розподіл культур. Так, у сезоні 2024 року аграрії збільшують площі сівби олійних культур, ріпаку, сої, частково соняшника. Натомість менше саджають кукурудзи, розповів в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на podrobnosti.

«Ситуація на польському кордоні впливає не так сильно, але більшою мірою цінова пропозиція, яка є на ту чи іншу культуру.

Якщо дивитися на  зернову групу, вона є неприбутковою, і, наприклад, та ж сама пшениця, собівартість її вирощення значно дорожча, ніж та ціна, за якою вона реалізується. Тільки зараз, під кінець сезону, почала більша активність йти у трейдерів на зовнішніх ринках, і ціна пішла вгору», – зазначив Денис Марчук.

Він вважає, що товаровиробники будуть робити нахил на олійні культури – ріпак та сою. Частково на соняшник, хоча він не тримав постійно високу ціну, тобто були піки, коли вона теж була наднизькою. І враховуючи сівозміну, не так багато будуть засівати соняшника. 

«І відповідно в цілому також буде зменшена кількість кукурудзи, вона зараз є такою культурою, яка найменше фактично дала товаровиробнику заробити.

Але в цілому, якщо дивитися на карту України, усі ці культури так чи інакше будуть зменшені, але в цілому вони не будуть кардинально змінені по Україні, тому що це експортно орієнтовані культури. А так як аграрний сектор експортно орієнтований, то відповідно на них буде іти нахил з боку виробників», – розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0