Спецможливості
Новини

Сезон лохини 2024: підсумки та прогнози на 2025 рік

26.10.2024
215
Сезон лохини 2024: підсумки та прогнози на 2025 рік фото, ілюстрація
Сезон лохини 2024 року приніс значне зростання експорту з України, який склав 5 тис. тонн, що на 33% більше, ніж минулого року. У грошовому вираженні експорт збільшився на 56% і досяг $26 млн. Середня ціна реалізації лохини підвищилася до понад $5 за кілограм, а в серпні-вересні експортна ціна досягала 6-10 євро за кілограм за продукцію першого сорту, розповів Євгеній Харлан, член правління UA Growers OU, трейдер українською лохиною на ринках ЄС.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.
 
На внутрішньому ринку ціни на лохину впали до історичного мінімуму — близько 60 грн за кілограм. Виробники активно консолідували експортні поставки, залучаючи дрібні господарства до виконання великих контрактів.
 
У 2024 році головним імпортером української лохини стали Нідерланди, витіснивши Польщу з першого місця. За словами Євгенія Харлана, це сталося через фокус українських експортерів на більш маржинальних ринках ЄС.
«Нідерланди, хоча й посередник, але вони надають кращі умови, ніж Польща», — зазначив він.
Німеччина також збільшила закупівлі й майже зрівнялася з Польщею за обсягами імпорту.
 
Негативні погодні умови цього року — весняні приморозки та аномальна спека влітку — зменшили врожайність на 1 тис. тонн і погіршили якість продукції. Однак, незважаючи на це, експорт продовжив зростати.
 

Прогнози на 2025 рік

 
За оцінками Харлана, потенціал експорту може досягти 25 тис. тонн на рік у найближчі 4 роки, враховуючи наявні насадження. Очікується, що у 2025 році виробництво лохини складе близько 11-12 тис. тонн, а експорт зросте до 6,5-8 тис. тонн.
 
Основними ринками залишатимуться Нідерланди, Німеччина, Іспанія, Великобританія та Польща. Консолідація експорту навколо великих виробників продовжиться, а на ринку з’являться додаткові послуги для підтримки середніх і малих виробників.
 
Експерти радять виробникам зосередитись на офіційних експортних продажах, отриманні міжнародних сертифікатів і орієнтації на перспективні ринки, такі як Німеччина та Великобританія. Важливо також кооперуватися з іншими виробниками, щоб покращити логістику та знизити витрати.
 
Підготовку до сезону 2025 року варто розпочинати вже зараз, враховуючи всі виклики та можливості, які можуть виникнути.

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке

1
0