Спецможливості
Новини

Селекціонери вивели новий сорт посухостійкої смородини

27.06.2021
860
Селекціонери вивели новий сорт посухостійкої смородини  фото, ілюстрація

Державний реєстр селекційних досягнень РФ поповнився в 2021 році новим сортом смородини чорної «Пілот» селекції Свердловської селекційної станції садівництва. 

Про це пише propozitsiya.com зі посиланням на east-fruit.com

Його головна відмітна особливість — посухостійкість. Рослина не тільки добре переносить наслідки ґрунтової і повітряної посухи, але і дає ягоди, що не дрібніють від спеки. Крім того, плоди містять підвищений вміст вітаміну С — 320 мг% — у порівнянні з середньостатистичним показником — 200, повідомляє Мінсільгосп РФ. 

«Новий сорт «Пілот» походить від московського сорту «Валова». Робота по його виведенню почалася в 1994 році, від посіву насіння від вільного запилення. При першому ж плодоносінні в 1998 році сіянець був відібраний в елітні. В Державне сортовипробування сорт був переданий в 2008 році. Випробування проведено за комплексом господарсько-корисних ознак. Новий сорт смородини середнього терміну дозрівання, стійкий до борошнистої роси і брунькового кліща, великоплідний (розмір ягоди до 4 грамів), з шкіркою середньої товщини і кисло-солодким смаком плодів. Вміст цукру 8,4%, кислоти 2,9%. Він універсальний, може споживатися як у свіжому вигляді, так і у всіх видах переробки», — розповіла Олена Чеботок, старший науковий співробітник Свердловської селекційної станції садівництва, співавтор сорту чорної смородини «Пілот». 

Сортовипробування держкомісією тривали 13 років — з 2008 року. Експерти перевіряли культуру за всіх заявлених ознаках: дозрівання, врожайність, стійкість до захворювань, розмір і смак плодів і багато інших. З метою виробничої апробації новий сорт смородини «Пілот» вирощували і вивчали в різних ґрунтово-кліматичних зонах: на Середньому і Південному Уралі, на Алтаї. 

Крім посухостійкості новий сорт відрізняється зимостійкістю, крупноплідністю й врожайністю — в Свердловській області збір ягід досягав 180 ц/га.

 

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0