Спецможливості
Новини

Селекціонери працюють над сортами пшениці із природними інгібіторами нітрифікації

05.02.2022
815
Селекціонери працюють над сортами пшениці із природними інгібіторами нітрифікації фото, ілюстрація

Наразі популярним є додавання синтетичних інгібіторів нітрифікації до добрив. Але мексиканські селекціонери змогли передати пшениці властивість деяких трав протидіяти втратам азоту природним шляхом.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на news.agropages.com.

Учені з дослідницької організації CIMMYT (Міжнародний центр з удосконалення кукурудзи та пшениці, Мексика) стверджують, що такі рослини, як, наприклад, подорожник ланцетолисний або пажитниця багаторічна, можуть виділяти в ґрунт інгібітори нітрифікації. Тобто хімічні сполуки, що здатні пригнічувати певні види бактерій, завдяки яким відбувається нітрифікація (перетворення амонійного азоту на нітратний).

Таким чином ці рослини забезпечують збереження азоту в ґрунті в амонійній формі — найкращій для росту та розвитку рослин.

«Культурам потрібно менше азоту, якщо навколо коренів у них більше амонію. Тому селекціонери працюють над рослинами, які виділяють з коренів речовини, що протидіють перетворенню амонію в нітрати (селітру). Перші сорти пшениці з цими природними інгібіторами нітрифікації очікуються на ринку через п’ять років», — зазначають науковці.

У CIMMYT наголошують, що успіх із пшеницею, імовірно, вдасться повторити з кукурудзою, рисом та іншими культурами. Якщо результат буде успішним, то у перспективі можлива відмова від синтетичних інгібіторів нітрифікації. 

Інтерв'ю
До цього господарства у мене особливе ставлення — дуже поважаю фахівців, які працюють тут за їхню людяність, відкритість і готовність завжди прийти на допомогу. Коли я з донькою втікала від війни (а самі ми з Києва), то тимчасовий притулок... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0