Сегмент варених овочів є фактично вільною нішею на овочевому ринку України, - думка
Ринок варених овочів має великий потенціал для розвитку в Україні, так як на сьогоднішній день цей сегмент є практично вільною нішею в країні. При цьому, перед початком роботи, його необхідно ретельно вивчити для формування певних трендів та вдалого пошуку цільової аудиторії споживачів даної продукції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
Таку думку висловила директор з маркетингу компанії Fozzy Group Анастасія Ярошовець в ході виступу на IV щорічному Форумі «Агромаркетінг».
«Варені овочі забезпечують раціон харчування людини як першими, так і другими стравами. Вивчивши ринок варених овочів в Україні, ми зрозуміли, що на сьогоднішній день він має великі перспективи розвитку і ми маємо всі можливості для того, щоб запропонувати свій продукт на ньому.
При цьому ми розуміємо, що це ринок абсолютно новий для споживача і його потрібно вивчати та формувати. Відповідно, бути першими на ньому для нас добре, але є складнощі, пов'язані з вкладеннями певних ресурсів. Однак, асортимент ринку варених овочів в країнах ЄС вже настільки широкий, що ми розуміємо, що незабаром все це з'явиться і в Україні», - зазначила директор з маркетингу Fozzy Group.
Анастасія Ярошовець також зазначила, що в даний час Fozzy Group почали роботу на цьому ринку, запропонувавши продукцію у вигляді цілісних овочів, щоб дати можливість клієнту міксувати різні продукти.
«Також ми вже визначили для себе цільову аудиторію ринку. Це дуже важливо для розуміння нашої подальшої роботи. Як правило, це люди, які дотримуються таких трендів як вегетаріанство, веганство, здоровий спосіб життя і це люди які цінують свій час», - сказала директор з маркетингу Fozzy Group.
У своєму виступі Анастасія Ярошовець також розповіла про побудову стратегії продажів овочів компанією Fozzy Group.
«Ми проаналізували раціон харчування людей та стереотипи щодо овочів, що склалися в минулі роки. При цьому ми з'ясовували як змінилося споживання перших, других, основних страв та салатів.
Тобто ми вивчали клієнта для пошуку своєї ніші. Портрет клієнта необхідний для того, щоб йому потім можна було запропонувати щось, що йому потрібно.
При цьому для себе ми зрозуміли, що в принципі щоденне споживання овочів на сьогоднішній день в Україні середньостатистичним нашим клієнтом становить 300-500 грн. на добу. У той же час в країнах ЄС цей показник становить 700-800 грн. Тобто потенціал для збільшення споживання у нас високий і нам є куди рухатися», - зазначила Анастасія Ярошовець.
Вона також підкреслила, що на сьогоднішній день більшість рітейлерів розвивають формат, так званих, магазинів біля будинку в яких кулінарія буде відсутній як така. Тому все що було раніше сьогодні переходить на полиці таких магазинів в фасованому варіанті.
«Проаналізувавши даний ринок, ми зрозуміли, що необхідно використовувати цю нішу. Це входить в нашу маркетингову стратегію на найближчі 5 років.
В рамках даної стратегії компанією вже запущений бренд консервованих овочів «Ніжин». Проаналізувавши потреби споживачів, ми прийшли до висновку, що цей бренд може використовуватися в якості других страв та закрити цю нішу.
Другий бренд «Гринвиль» - соління. Також ми продаємо оптом очищені овочі для потреб сфери кулінарії.
Таким чином, ми вирішуємо проблеми сегменту HoReCa. У наших планах також і співпраця з малим бізнесом, що входить в даний сегмент, але поки що доставка продукції до них досить складна з точки зору логістики», - зазначила представник Fozzy Group.