Спецможливості
Новини

Сапери на Черкащині закінчують розміновувати 30 тис. га сільгоспугідь

11.10.2022
787
Сапери на Черкащині закінчують розміновувати 30 тис. га сільгоспугідь фото, ілюстрація

Сапери Черкащини закінчують розміновувати аграрні землі. Поля стали непридатними для посіву після того, як російська ракета влучила у військову базу і десятки тисяч боєприпасів здетонували. Пів року рятувальники шукали їх по прилеглих полях і нарешті вийшли на фінішну пряму.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 5.ua.

Боєприпаси розлетілися по площі понад 30 тисяч гектарів. Рятувальники почали збирати небезпечний урожай одразу після детонації. Тоді ракети вивозили буквально вантажівками. Частину полів навіть устигли знешкодити до посівної.

«На цьому полі у нас найчастіше попадається реактивна система залпового вогню, РСЗВ, 122мм, установка «Град». Це в рибалці можна ставити якісь прогнози — буде клювати чи не буде, а тут не видно за кущами заросло, це ускладнює пошукові роботи», — розповідає сапер Сергій Горобець.

Боєприпаси транспортують на майданчики, потім приймають рішення, декотрі знищуються.

За пів року небезпечні знахідки з полів прибрали, залишилось останнє. Воно в оренді аграрного комплексу. Його представник Михайло каже: збитки — шалені, адже прибутку незасіяні поля не дали, а витрати на них чималі — орендна плата і догляд.

Нерозмінованими досі лишаються лісосмуги та водні об'єкти — це 6 гектарів територій. Поки знешкоджували аграрні землі, до того руки саперів не доходили.

«Ніколи раніше на Черкащині таких обсягів роботи з розмінування не проводилися, якщо раніше ми знешкоджували до двох тисяч предметів другої світової, то на сьогодні це більше 32 тисяч, от ви бачите, за сьогодні, за пів дня роботи це більше ніж пів сотні снарядів», — розповів начальник ГУ ДСНС України в Черкаській області Андрій Даник.

Аграрії невдовзі засіють поле озимою пшеницею, і сподіваються, після відпочинку, наступного сезону земля дасть хороший врожай. А рятувальники попереджають — у разі виявлення ймовірно небезпечного предмета — його не чіпати, а телефонувати 101.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее

1
0