Найбільший фундуковий сад в Україні закладено в Одеській області
Конференція Всеукраїнської горіхової асоціації, що пройшла 20 квітня в рамках відомого агрофоруму «АГРОПОРТ-Львів», отримала великий резонанс серед аграріїв країни. 27 липня відбудеться чергова галузева конференція в рамках агрофоруму «АГРОПОРТ-Львів», пише propozitsiya.com. Організатором заходу виступить Всеукраїнська горіхова асоціація.
Тема конференції присвячена горіхівництву. Як заявляють організатори, щільність новинок, «родзинок», цінної інформації, які підготувала Горіхова асоціація для своїх горіховодів буде надзвичайно високою і актуальною.
На конференції мають виступити 17 спікерів, 15 з них - провідні аграрні практики України, новатори, фахівці, які нададуть усі ключові ази горіхового рентабельного садівництва. Зокрема, перед аудиторією виступлять відомі професіонали горіхового бізнесу Олег Коновалюк, Іван Юкалов, провідні селекціонери країни Олександр Пономаренко та Олександр Самойленко.
Вперше на конференції в Херсоні візьмуть участь найбільші сади України.
Найбільший із фундука сад в Україні закладено в Одеській області. Понад 700 га землі, з яких вже на понад 300 га росте фундук, інші будуть досаджувати восени і навесні. В саду застосовуються найсучасніші інноваційні технології. Команда агрономів постійно вчиться, переймаючи досвід зарубіжних професіоналів, їхні технологічні агропріеми і останні вітчизняні агроноваціі.
Південь України має свій клімат і землі, тому в сад постійно приїжджають іноземні фахівці, облік і поглиблений аналіз отриманих результатів, спільне обговорення - такий порядок прийняття технологічних рішень.
«Головне завдання агрономів - створення досконалої технологічної карти, яка враховує як особливості південного клімату і земель, так і оптимізацію агроприйомів і обробок саду", - вважають учасники заходу.
Другий за величиною горіховий сад в Україні розташований в Миколаївській області. «Перші горіхи агропідприємством «Ніка тут були висаджені ще в 2012 році, сад поступово з року в рік освоює нові площі і нові сорти, вдосконалюються технологічні схеми обслуговування саду, формування крони дерев. Горіховий сад спланований і зараз працює без додаткового поливу і зрошення, заявляє агроном-горіховодів Захар Курганов.
Сьогодні більшість передових агроновацій апробуються і удосконалюються в садах, що володіють достатніми інвестиційними фінансовими засобами.