Спецможливості
Новини

Ринок землі треба відкривати через два роки після прийняття закону про обіг сільгоспугідь, - Мінагропрод

21.12.2018
1068
Ринок землі треба відкривати через два роки після прийняття закону про обіг сільгоспугідь, - Мінагропрод фото, ілюстрація

Відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення може статися мінімум через два роки після прийняття закону про обіг земель, оскільки потенційні покупці повинні ознайомитися з правилами та акумулювати ресурси для викупу землі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення тимчасово виконуючого обов'язки міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка на прес-конференції в Києві.

«Я впевнений, що повинно пройти мінімум два роки від публікації закону до часу, коли він вступить в силу. За ці два роки, або більше, весь бізнес повинен ознайомитися з правилами, акумулювати ресурси ті, хто хоче направити їх на викуп землі, або зміцнити свої договори оренди ті, хто не планує викуповувати свій земельний банк - одним словом, підготується. А постійно продовжуючи мораторій, ми відтягаємо час запуску ринку землі, оскільки з моменту прийняття закону про обіг земель потрібно чекати ще два-три роки», - сказав Мартинюк.

Згідно з позицією міністерства, пояснив Мартинюк, необхідно вилучити пункт про мораторій з перехідних положень Земельного кодексу та прийняти закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, вказавши в ньому обмеження та умови, на яких цей ринок буде діяти, а також час, з якого він почне діяти.

«Ринок землі не можна просто ввести завтра, тому що великі масиви землі в оренді, потрібно забезпечити права орендарів. При помилкових рішеннях ми поставимо під ризик потенціал виробництва аграрної продукції в цілому, оскільки, якщо ці земельні банки будуть розпорошуватися, то буде падіння валового виробництва», - підкреслив Мартинюк.

Разом з тим, на думку Мартинюка, на сьогоднішній день немає політичних можливостей для прийняття цього рішення, так як більшість власників землі хотіли б нею розпоряджатися, але в той же час виступають проти скасування мораторію через страх втратити свою власність. За його словами, в цій ситуації уряду необхідно задуматися над підвищенням довіри до державних інституцій.

Як повідомлялось, Верховна Рада продовжила діючий в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.

Згідно із запропонованою урядом моделлю проведення земельної реформи, купувати землю, в разі скасування мораторію, зможуть виключно громадяни України - фізичні особи, при цьому максимальний поріг власності одного громадянина не буде перевищувати 200 га. При цьому робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства допускає можливість продажу земельних ділянок з урахуванням ряду обмежень невеликим господарствам - юридичним особам.

За оцінкою Світового банку, скасування мораторію буде приносити економіці України 0.7-1.5 мільярда доларів щорічно. При цьому у вересні 2018 року президент України Петро Порошенко висловив сумнів в тому, що найближчим часом Верховна Рада зробить відкритим ринок землі, особливо з урахуванням того, що вже фактично розпочалася передвиборча кампанія.

Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее

1
0