Спецможливості
Новини

Робототехніка та штучний інтелект – інновації у вирощуванні та збиранні томатів

25.04.2023
1003
Робототехніка та штучний інтелект – інновації у вирощуванні та збиранні томатів фото, ілюстрація

У майбутньому виробництво продуктів харчування на кожному етапі вимагатиме більшої ефективності, сталих практик і максимізації врожайності. Щоб оптимізувати виробництво томатів для майбутнього, підрозділ насіння овочевих культур компанії Syngenta Vegetable Seeds разом із компанією Four Growers з Пітсбурга, штат Пенсильванія, нещодавно протестували роботизований комбайн GR-100 у дослідженні томатів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Syngenta.

«Це партнерство слугує сполучною ланкою між генетикою та автоматизацією, — сказав Рууд Каагман, керівник підрозділу томатів Syngenta Global Crop Unit-Tomato. — Успіх роботизації в майбутньому — це поєднання технології на рівні робота і його використання на відповідних сортах рослини. Завдяки цьому партнерству ви побачите сорти, адаптовані до роботизованого збирання врожаю, що дасть змогу фермерам досягти успіху у процесі розвитку своїх технологій».

Скорочення витрат на робочу силу

Сьогодні томати збирають вручну, що становить значну частку загальних виробничих витрат — до 30 % від загальної суми. Крім того, фермерам дедалі важче знаходити достатню кількість робітників. В умовах дефіциту робочої сили виробники потребують ефективних рішень, щоб забезпечити споживачам постійний доступ до томатів.

Вводимо роботизоване збирання врожаю

«Використання робототехніки в сільському господарстві дасть нам змогу споживати більш якісні, здорові й доступні продукти, — сказав Брендон Контіно, генеральний директор компанії Four Growers. — На відміну від інших машин, що ми бачимо сьогодні в полях, які збирають усі культури підряд (стиглі або нестиглі) за один прохід, у Four Growers робототехніка і штучний інтелект дозволяють нам збирати продукти вибірково, тобто тільки ті, що ідеально дозріли».

Робототехніка в дослідженні томатів

«Syngenta розробляє сорти для майбутнього наших фермерів, тож ми повинні розуміти, як вони будуть вести свою діяльність через 5–10 років, — сказав Рууд Каагман. — Ми подбаємо про те, щоб на той момент, коли виробники перейдуть до масштабної роботизації, у нас були сорти, які допоможуть їм підвищити ефективність вирощування сільгоспкультур і отримати додаткову вигоду від роботизації».

Візьмемо, приміром, розміщення плодів: на сьогодні грона томатів розташовані по всій рослині, деякі приховані за стеблами і листям, деякі — у щільних гронах тощо. Таке розміщення може ускладнити роботизованому комбайнові ідентифікацію та збирання врожаю. Знаючи це, дослідники компанії Syngenta можуть вибрати генетику, яка дозволить оптимально розташувати плодові грона у всіх майбутніх сортах томатів.

Машинне навчання для швидших інновацій

Для більшості сортів томатів, представлених на ринку, може знадобитися до восьми років досліджень і тисячі точок збору даних на різних фермерських полях і в теплицях. Натомість, щоб покладатися на збір даних людиною, робототехніка і штучний інтелект дозволяють дослідникам збирати дані з більшої кількості точок і з вищим ступенем точності, ніж будь-коли раніше. 

«Що якісніші дані, то легше нам обрати правильний сорт, який ми хочемо комерціалізувати, — пояснив Рууд Каагман. — Ці роботи мають опції, які ми можемо використовувати не лише для збору фруктів, як-от, наприклад, камери і вагові пристрої, вони також підраховують кількість плодів, перевіряють їх розмір, зважують плоди й обчислюють загальний урожай. Зараз робот збирає багато даних, що раніше доводилося робити за участі людини».

Маючи точніші дані, дослідники Syngenta можуть швидше відсіяти менш бажаних «кандидатів» і зосередити зусилля на більш перспективних сортах томатів. Як результат, нові інноваційні сорти томатів швидше з'являться на ринку і стануть доступними для виробників.

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0