Спецможливості
Новини

Ризики, з якими зіткнеться український АПК найближчим часом

09.03.2017
1683
Ризики, з якими зіткнеться український АПК найближчим часом фото, ілюстрація
Світове господарство зараз знаходиться в стані деякої невизначеності. Зберігається ймовірність загострення світової кризи, що може спричинити за собою скорочення попиту на українську продукцію з усіма витікаючими наслідками - падіння цін, зменшення доходів і т.д.

Крім традиційних ризиків, пов'язаних з роботою українських аграріїв в зоні ризикованого землеробства, на що в першу чергу впливає погодно-кліматичний фактор, вчені ННЦ «Інститут аграрної економіки» відзначають ще й глобальні ризики. Про них треба говорити, за словами заступника директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», члена-кореспондента НААН Миколи Пугачова, з огляду на тісну інтеграцію українського сільського господарства в світову економіку, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

«Світове господарство зараз знаходиться в стані деякої невизначеності. Зберігається ймовірність загострення світової кризи, що може спричинити за собою скорочення попиту на українську продукцію з усіма витікаючими наслідками - падіння цін, зменшення доходів і т.д. Істотними ризиками залишаються погіршення економічної ситуації в країні, стрімка девальвація гривні, що може негативно вплинути на ціну техніки, ЗЗР, пального і т.д., скорочення доходів населення і його здатності купувати продовольчі товари», - говорить експерт.

За прогнозами керівника аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марії Колесник, різкого коливання курсу національної валюти в період весняних польових робіт не буде. Відповідно, і цінового сплеску на ЗЗР, ПММ, добрива і насіння також очікувати не слід.

Разом з тим, експерт прогнозує істотне падіння ціни на пшеницю на старті нового сезону в разі хорошого врожаю на тлі високого рівня перехідних світових запасів. Причому, М. Колесник рекомендує укладати форвардні контракти з надійними контрагентами.

Назвала вона й ті ризики, з якими може зіткнутися великий агробізнес. «В першу чергу, це ризики, пов'язані з ціновими коливаннями на зерно на світових ринках через його зайві пропозиції. Також слід обережно підходити до питання зовнішнього фінансування: ризики, як і раніше, залишаються високими, відповідно, позикові гроші за межами країни залишаться дорогими», - говорить вона.

Не виключає ще один ризик - дефіцит добрив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко. «В минулому році 3,5 млн т добрив вистачило, щоб більш-менш оптимально застосувати технології вирощування сільгоспкультур і отримати хороший урожай. У цьому році, на жаль, є ризик, що ситуація зміниться на гірше. Головною проблемою може стати те, що буде сформований дефіцит мінеральних добрив», - говорить він.

Експерт зазначає, що корінь проблеми в тому, що українські аграрії залежні від імпорту добрив. За словами Л. Козаченка, в 2016 році було використано 2,2 млн т імпортних добрив, що склало близько 60% від загального обсягу. Відбиток на ситуацію на ринку мінеральних добрив може накласти непроста ситуація в компанії Дмитра Фірташа Ostchem, адже холдинг займає левову частку ринку. Рішення проблеми президент УАК бачить у відновленні українського хімпрому.

Інтерв'ю
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее

1
0