Спецможливості
Новини

Ринок добрив цьогоріч може повернутись до довоєнного рівня

16.01.2024
567
Ринок добрив цьогоріч може повернутись до довоєнного рівня фото, ілюстрація

Ринок добрив в Україні нестабільний вже протягом двох років. Через повномасштабну війну фермери відчували дефіцит добрив, поставки стали складнішими, а ціни часом перевищували всі можливі. Однак експерти прогнозують, що до 2024 року український ринок добрив повернеться до довоєнного рівня, оскільки споживання добрив відновлюється набагато швидше, ніж очікувалося. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Наприклад, ціна на аміачну селітру OSTCHEM наприкінці 2021 року становила 28 000 гривень за тонну. Ціна на це добриво залишалася незмінною ще деякий час після початку повномасштабного російського вторгнення. Однак у квітні 2022 року через воєнний стан розпочалася консервація Одеського припортового заводу (ОПЗ), найбільшого в Україні виробника добрив. 

Згодом розпочались проблеми із поставками, а вже наприкінці серпня 2022 р. через різке подорожчання газу та курсові коливання аміачна селітра подорожчала до 34,8 тис. грн. У грудні 2022 р. вартість добрива у незалежних трейдерів варіювалась в діапазоні 35,1-37,5 тис. грн/т EXW склад продавця.

Проте вже у лютому 2023 р. через сезонне збільшення попиту та падіння ціни на газ компанія змогла знизити ціни на селітру. Наприкінці лютого її можна було придбати за 28,5 тис. грн/т.

У квітні 2023 р. вартість «королеви мінеральних добрив» — аміачної селітри — було знижено до 20 тис. грн/т. Влітку вартість добрива коливалась в межах 15-18 тис. грн/т. А вже у вересні рівень цін повернувся до квітневого показника.

Станом на кінець грудня 2023 р. мінеральні добрива OSTCHEM з доставкою до господарства коштували:

  • аміачна селітра — 20,9 тис. грн/т;
  • ВАС — 17,4 тис. грн/т;
  • карбамід — 21,2 тис. грн/т;
  • КАС-32 — 19 тис. грн/т.

Нагадаємо, новий 2024 р. в Україні розпочався з дефіциту аміачної селітри. В грудні 2023 року українські заводи в Черкасах та Рівному виробили лише 59 тис. т продукції.

Інтерв'ю
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее

1
0