Спецможливості
Новини

Розмови про вихід «Укрзалізниці» на зерновий ринок є передчасними, - думка

09.06.2019
619
Розмови про вихід «Укрзалізниці» на зерновий ринок є передчасними, - думка фото, ілюстрація

На сьогоднішній день розмови про вихід АТ «Укрзалізниці" на ринок зернових є передчасними, адже «Укрзалізниці" необхідно спочатку вирішити всі проблеми з організацією перевезень сільськогосподарської продукції. Таку думку висловив виконавчий директор ПАТ «Аграрний фонд» Микола Зубарєв в коментарі ІА «АПК-Інформ». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Информ.

«За різними даними, «Укрзалізниця» задовольняє лише 60% заявок на перевезення від учасників агроринку. Крім того, в «Укрзалізниці» скорочується парк зерновозів, ті що є - вже застарілі, а нових не закуповують. Незрозуміло, що відбувається з програмою оновлення локомотивного парку і коли вона буде реалізована, адже дефіцит локомотивів очевидний. Також з виходом «Укрзалізниці» на ринок зернових може виникнути конфлікт інтересів, оскільки компанія є монополістом локомотивної тяги і може створювати для себе преференції з перевезення зерна», - розповів М. Зубарєв.

Також він додав, що на сьогоднішній день в Україні зернова галузь не потребує втручання і регулювання з боку держави, або запуску ще одного державного трейдера.

«Що стосується ПАТ «Аграрний фонд», то суспільство може експортувати зерно тільки за умови наявності залишків, при цьому, як правило, це зерно - фуражне. Основні завдання Аграрного фонду - фінансова підтримка сільгоспвиробників шляхом форвардних закупівель зернових, переробка зерна на борошно і реалізація його в основному на внутрішньому ринку. Експорт зерна більше відноситься до сфери компетенції іншої державної компанії - ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», - зазначив М. Зубарєв.

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее

1
0