Райони "кукурудзяного пояса" переходять в стресові умови, - Monsanto
Аграрії віддають перевагу гібридам кукурудзи, які стійкі до стресових умов - повітряної посухи, спеки та посухи на рівні грунту. Якщо раніше ця проблема була визначальною для південних областей України, то зараз західні області - такі як Хмельницька і Чернівецька, приблизно повторюють умови Одещини, оскільки за останні два роки змінився клімат.
Такі ж тенденції спостерігаються на півдні Полтавської, Черкаської та Вінницької областей. Відповідно, ті райони, які раніше вважалися "кукурудзяним поясом" з достатньою кількістю опадів і хорошими грунтами, починають переходити в стресові умови. Про це розповіла директор з маркетингу в Україні і Росії компанії Monsanto Юлія Каменєва, пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.
За її словами, через це попит на жаро- і посухостійкі гібриди кукурудзи зростає. Питома вага таких гібридів в обсязі, який продає компанія, весь час збільшується.
"Ціна, звичайно ж, грає роль. У таких стресових умовах часто урожай невисокий і не виправдовує вкладення в посівний матеріал, якщо врожайність дорогих і дешевих гібридів кукурудзи приблизно дорівнює - 60-70 ц/га", - додала експерт.
Зважаючи на це, Monsanto представляє нові гібриди DEKALB, жаро- і посухостійкі, які здатні навіть в стресових умовах дати досить високий урожай - понад 80 ц/га. Також пропонують ряд рішень для аграріїв, які допомагають отримати високу врожайність в посушливих умовах, - протруювання, супутниковий моніторинг стану полів і, звичайно ж, правильний підбір гібридів аж до мікропозиціонування.
Експерт додала, що після періоду перевиробництва кукурудзи зараз ціни трохи стабілізувалися і навіть дещо зросли. Прогнозоване зростання площ під кукурудзою в Україні в цьому сезоні - на 3% в порівнянні з попереднім роком.
При цьому частина насіння імпортної селекції проводиться в Україні: наприклад, компанія Monsanto близько 50% насіння кукурудзи для українського ринку вирощує і допрацьовує в країні. У багатьох міжнародних компаній частка вітчизняного виробництва насіння імпортної селекції зростає.