Спецможливості
Новини

Пряма бюджетна підтримка аграріїв працюватиме "автоматично"

03.01.2017
1374
Пряма бюджетна підтримка аграріїв працюватиме "автоматично" фото, ілюстрація
Розроблений механізм працюватиме в "автоматичному режимі". Він дозволить отримувати пряму бюджетну підтримку кожному товаровиробнику вказаної продукції на наступний календарний місяць після подання податкової декларації із зазначенням фактично сплачених сум ПДВ до бюджету

Згідно проголосованого бюджету на 2017 рік, аграрний сектор потрапить під державну програму "Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі", котра передбачає пряму бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників і стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції. Розроблену й утверджену програму прийнято на заміну скасованого на вимогу Міжнародного валютного фонду спецрежиму ПДВ. Програма передбачає виділення коштів у розмірі 4 млрд грн на низку напрямів аграрної галузі, зокрема на тваринництво, виробництво молока, садівництво, виноградарство, овочівництво, ягідництво тощо. Як вона працюватиме - розповів народний депутат ("Самопоміч"), член парламентського Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

Депутат пояснив, що дану програму розроблено у зв’язку з тим, що МВФ протягом трьох останніх років вимагав відмінити спецрежим ПДВ в АПК. Без сумніву, цей крок є негативним фактором розвитку вітчизняного АПК, але такі дії були обов’язковою умовою продовження фінансування України за підписаною між МВФ та нашою країною угодою. Тобто, треба було повністю змінювати переговорну позицію з МВФ, що уряд не зміг зробити. Водночас, оскільки необхідність надання фінансової підтримки низці галузей аграрної економіки дійсно потрібна, – таким, як виробництво молока, м’яса, ягід, овочів, а також садівництву та виноградарству, було розроблено іншу, альтернативну систему держпідтримки, котра, сподіваємося, спрацює ефективно й зупинить негативний спад у цих секторах. ‎

І.Мірошниченко зазначив, що всі ці товарні позиції не мають значної частки експорту. Тому саме для них податковим та аграрним комітетами ВРУ, Мінфіном і Мінагрополітики і продовольства, за участю профільних асоціацій товаровиробників, було розроблено й  узгоджено механізм прямої бюджетної підтримки, який і реалізується у цій програмі. Більше того, це найбільш трудомісткі сфери виробництва в АПК, вони дають найбільшу кількість робочих місць та забезпечують зайнятість населення, додав експерт.

Він пояснив, що розроблений механізм працюватиме в "автоматичному режимі". Він дозволить отримувати пряму бюджетну підтримку кожному товаровиробнику вказаної продукції на наступний календарний місяць після подання податкової декларації із зазначенням фактично сплачених сум ПДВ до бюджету. Після цього, без перевірки податкової, буде проводитися автоматичне перерахування сум бюджетної підтримки за фактично сплаченими сумами ПДВ до бюджету за реалізації даної продукції.

Також депутат нагадав, що бюджетом 2017 року на АПК передбачено итрати держказни Мінагрополітики та на підтримку аграрного сектору в 2017 році складуть 7,432 млрд грн, тоді як у 2016-му – 2,008 млрд грн, а в 2015-му – 3,648 млрд грн.

Окрім 4 млрд грн за вище згаданою програмою, профільним міністерством виділено ще близько 2–2,3 млрд грн, включно з коштами на велику рогату худобу - 500 млн грн, надання підтримки в отриманні фінансування у банківській системі та створення Фонду гарантування кредитів - 300 й 700 млн грн відповідно, на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування - 500 млн грн. У сфері рослинництва, переробки олійних культур збережено режим повернення ПДВ за експорту, що складатиме близько 28–30 млрд грн на 2017 рік.

І.Мірошниченко підкреслив, що сума в  аграрному бюджеті 2017 року  недостатня для забезпечення зростання виробництва в АПК, та завдяки цьому, можливо, вдасться зупинити зниження ВВП у низці секторів АПК. А за правильного та прагматичного підходу до бюджетів 2018–2020 років - дати поштовх поступальному розвитку галузі, посприяти усуненню негативних тенденцій спаду, які уже сформувались у цілих секторах.

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0