Спецможливості
Новини

Перевірки в Держрезерві: крадіжки, шахрайство і мільярдні збитки для держави

21.05.2020
1471
Перевірки в Держрезерві: крадіжки, шахрайство і мільярдні збитки для держави фото, ілюстрація

Проведені на підприємствах Державного резерву перевірки підтвердили масові розкрадання, численні зловживання та шахрайство. Сума завданих державі збитків за результатами проведених аудитів перевищує мільярд гривень, заявив екс-голова Держрезерву Ярослав Погорілий.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ZN.UA.

"Насамперед про присвоєння державного майна. Тобто якийсь товар за документами на складах є, але в ході перевірки з'ясовується, що його вже немає. На одному з підприємств ми не знайшли майже 18 тисяч тонн зерна, на іншому — майже 20 тисяч, на третьому — 112 тисяч тонн. Ось уже 150 тисяч тонн зерна, які начебто у нас є, але насправді їх вже давно розікрали і продали.

Знайшли цікаву цистерну з нафтопродуктами. Якщо по ній стукнути, то гуде, як порожня, якщо взяти щупом пробу рівня нафтопродуктів, то цистерна повна. Зрештою, з'ясувалося, що під віконцем для щупа була приварена труба, і лише вона була заповнена нафтопродуктами, а решта цистерни стояла порожньою. Такі ось винаходи."

Також, за словами Погорілого, у аудиторів було багато запитань до якості продукції, яка зберігається в Держрезерві. Наприклад, за документами компанія зберігає добре зерно другого-третього класів, яке після контрольної перевірки виявляється зерном шостого класу, тобто навіть макарони з нього вже не справиш.

"Ми вже підтвердили невідповідність якості близько 20 тисяч тонн зерна, і цей процес ще не завершився. Загалом, на мою думку, мова буде йти про 30 тисяч тонн зернових, якість яких не буде відповідати заявленим", – розповів Я. Погорілий.

"Всі завершені аудити зареєстровані, підписані і є цілком офіційними документами. Деякі з них закінчилися недавно, деякі ще тривають. Звіти передані силовим структурам. Хотілося закінчити всі перевірки і відзвітувати вже комплексно по всій системі, але мене звільнили раніше, ніж це відбулося", – пояснив колишній керівник Держрезерву.

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0