Спецможливості
Новини

Виробникам фруктів і ягід презентують вигідне страхування

05.07.2017
1791
Виробникам фруктів і ягід презентують вигідне страхування фото, ілюстрація
Ніхто з виробників ягід, за винятком хіба що одиниць, не страхував своїх плантацій

Асоціація «Укрсадпром» разом зі страховими компаніями наприкінці липня представить продукт, який зробить взаємовигідним співробітництво цих двох галузей. Його суть полягає у тому, щоб майбутньому виробники плодово-ягідних культур могли страхувати свої плантації і на практиці отримувати відшкодування у випадку пошкодження насаджень заморозками чи іншими стихійними лихами. Про це розповів голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка на прес-конференції, що відбулася 4 липня в Києві, передає propozitsiya.com.

До дій у цьому напрямку виробників плодово-ягідної продукції підштовхнули великі втрати, яких вони зазнали внаслідок заморозків нинішньої весни. Так, за оцінками заступника директора Інституту садівництва НААНУ Олександра Ярещенка, цієї весни від заморозків загинуло більше половини ранньої суниці, а у деяких виробників - 80%. Смородини втрачено від 15 до 70% залежно від місцевості. Найбільше потерпіли від заморозків, за словами Д. Крошки, саме великі плантації.

При цьому ніхто з виробників ягід, за винятком хіба що одиниць, не страхував своїх плантацій. Як пояснив голова асоціації «Укрсадпром», аграрії так чинять зовсім не через безтурботність. Насправді у страхових компаній немає статистики по плодово-ягідних культурах, яка дала би змогу розробити програми страхування, вигідні для сільгоспвиробників. Тож зараз, як повідомив Д. Крошка, очолювана ним асоціація веде переговори з вітчизняними страхувальниками та закордонними перестрахувальниками щодо розробки взаємовигідних програм зі страхування багаторічних насаджень від стихії.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Фермерське господарство «СІМ-АГРОЮГ», що на Одещині, має в обробітку 800 га землі. З 2017 року в господарстві почалось знайомство з технологією no-till.  «No-till – це вигідно», - каже власник фермерського господарства Сергій Бодя. Раніше... Подробнее

1
0