Професійні садівники більш захищені від негоди, ніж домогосподарства
Найбільші втрати урожаю від негоди будуть фіксувати не у професійних (промислових) садівників, для яких це є бізнесом, а у домогосподарствах населення, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.
Річ у тому, що професійні господарства застосовують відповідні методи захисту від морозів, створюючи димові завіси, обприскуючи дерева спеціальними препаратами та водою, завдяки чому забезпечується зав’язь плодів та їх дозрівання. Натомість, звичайні селяни подібної змоги не мають.
Сумарні втрати урожаю плодових через негоду будуть варіюватись по регіонам, – залежно від ступеню розвитку рослин, розташування садів, виду та сорту плодів, і т.д. Тож більш точно про втрати можна буде сказати лише коли температура підніметься.
Як пояснив заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко, у регіонах, де температура на полях трималась протягом декількох днів на рівні -2 градусів і нижче ситуація із недобором урожаю буде значно гірше.
«Частково постраждають квіти і зав’язі плодових дерев через те, що вони вимерзли, а частина – через те, що не відбудеться повноцінного запилення – джмелі просто не вилітатимуть у сади за таких погодних умов», – констатує він.
За словами О. Ярещенка, наразі найбільше скарг на проблеми у садах находить із південних та східних областей. Приміром у одному із господарств на Харківщині майже повністю вимерзла черешня та вишня, а от центральний та західний регіони поки що тримають «оборону» від негоди.