Спецможливості
Новини

Професії, які першими постраждають від технологічного безробіття

14.09.2017
2364
Професії, які першими постраждають від технологічного безробіття фото, ілюстрація
З терміном "технологічна безробіття" скоро зіткнуться люди багатьох професій, тому що роботи витіснятимуть їх з робочих місць

З терміном "технологічне безробіття" скоро зіткнуться люди багатьох професій, тому що роботи витіснятимуть їх з робочих місць. Люди, які працюють в нижче перерахованих сферах, постраждають першими через повсюдне проникнення технологій, пише propozitsiya.com за матеріалами businessviews.com.uа.

Водії та судді

Згідно з прогнозом Массачусетського технологічного інституту, вже через 5-10 років по дорогах США будуть їздити безпілотні вантажівки. Безпілотними стануть і таксі, міський транспорт, приватні машини. У штатах вже побудували штучне місто для випробування таких авто.

Вчені говорять, що в перспективі ми зможемо позбутися ДТП, затримок транспорту та інших проблем, в яких винні люди. У зв'язку з цим, роботи значно зменшиться у адвокатів, суддів, юристів, а також - у регулювальників дорожнього руху. Таким чином, одна технологія зачіпає відразу багато сфер життя.

А ось ремонтникам точно роботи вистачить, потрібно лише підучитися в автоматизації.

Фермери, рятувальники і кур'єри

Різні конфігурації дронів, які існують сьогодні, дозволяють виконувати безліч різних функцій. У сільському господарстві вони можуть спостерігати за полями, сіяти, поливати, вносити добрива. Вони можуть шукати постраждалих при надзвичайних ситуаціях. Кур'єри - перша професія, яку вони заберуть собі.

Компанія Amazon вже запустила доставку товарів дронамі і запатентувала дрон, який говорить.

Промисловці

3D-друк вже використовується в ювелірній справі, виготовленні одягу і взуття, промисловому дизайні, архітектурі, машинобудуванні, стоматології, освіті...

Якщо раніше можна було друкувати тільки з пластика, то зараз - зі скла, металу. Через технології 3D-друку зникнення або як мінімум серйозні зміни загрожують працівникам фабрик і заводів, на яких раніше працювали цілі міста. У Штатах для українських бійців, які постраждали у війні з Росією, друкують штучні органи, а в Оксфорді винайшли метод, який спрощує друк живих тканин.

Бухгалтери та творчі особистості

Штучний інтелект (ШІ) витіснить всіх, хто добре рахує. Але якщо ви думаєте, що творча професія врятує, то даремно.

Потенціал цієї технології дійсно захоплює. "Завдяки" їм роботу можуть втратити не тільки люди, чия робота пов'язана з фізичною працею. Раніше фантазія і почуття прекрасного відрізняла людей від роботів, а тепер ШІ малює картини, які не можна відрізнити від робіт людей-художників.

Прихід штучного інтелекту в повсякденне життя відчують на собі письменники, журналісти, перекладачі та репортери. Також можна буде замінити лікарів різних спеціальностей: хірургів, медсестер, дієтологів та інших консультантів в сфері здоров'я. Найбільше постраждають бухгалтери, аудитори, фінансові та податкові консультанти і планувальники, адже ШІ рахує набагато краще. Також не потрібні будуть юристи майже всіх спеціальностей, від юрисконсульта до судді, так як штучний інтелект давно навчився давати консультації на основі сотень тисяч вивчених документів.

Але не треба впадати у відчай, адже якщо одні професії зникнуть, то з'являться нові. Наприклад, дронам і 3D - точно потрібні оператори. Ще принтерам потрібні дизайнери об'єктів. Медики і біологи можуть податися в сферу друку органів. Віртуальній реальності будуть потрібні дизайнери і конструктори віртуальних світів.

Ключові слова: роботы, АПК

Інтерв'ю
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і

1
0