Спецможливості
Новини

Проблеми з логістикою можуть призвести до банкрутства сільгоспвиробників

07.09.2017
1233
Проблеми з логістикою можуть призвести до банкрутства сільгоспвиробників фото, ілюстрація
Без експорту внутрішні залишки спровокують зниження цін, що може призвести навіть до банкрутства багатьох виробників сільгосппродукції

Україна стабільно нарощує виробництво і експорт зернових. Але на шляху позитивної динаміки розвитку сільськогосподарської галузі стають проблеми з логістикою. Наслідки для країни можуть бути вкрай негативними, від банкрутства сільгоспвиробників - до трудової міграції населення. Такі прогнози у експертів і учасників ринку, пише propozitsiya.com за матеріалами elevatorist.com.

На думку глави УЗА Миколи Горбачова, якщо протягом року не буде реалізовано рішення щодо збільшення парку вагонів-зерновозів, то Україна може скоротити обсяг виробництва зернових.

«Без експорту внутрішні залишки спровокують зниження цін, що може призвести навіть до банкрутства багатьох виробників сільгосппродукції. А це вже загрожує не тільки економічними наслідками, як, наприклад, падіння ВВП і скорочення валютної виручки, але і соціальними - втрата робочих місць і трудова міграція населення», - говорить він.

Уже зараз, через брак зерновозів, під загрозою зриву опинилися експортні контракти у деяких компаній.

«Під загрозою зриву контракти на 20 тис. т зерна, яке ми ризикуємо недопоставити вчасно», - розповідає відповідальний за елеваторний напрямок компанії «Бучачагрохлібпром» Іван Откидач. За його словами, проблеми з доставкою в порти зернових на Тернопільській філії залізниці поки ніяк не вирішуються, хоча підприємство регулярно пише про них на адресу УЗ.

У трейдерів з'явилися проблеми з закриттям контрактів, - повідомив заступник комерційного директора, начальник інженерно-технічного відділу компанії «Сварог-Буковина» Петро Нерубайський.

У Alebor Group теж ведуть битву за зернові контракти. За словами генерального директора елеваторного напрямку Alebor Group Олексія Цуркана, доводиться прикладати максимум зусиль, щоб отримати хоча б 15 вагонів на добу, і за них потрібно ще поборотися. Щоб контракти були виконані в строк, компанія бере в оренду зерновози у приватників - компаній, що надають таку послугу. Іншого виходу не бачать, хоча доводити переплачувати $3, а в жовтні всі $4/т зерна, ніж за вагони «Укрзалізниці». На такі невигідні кроки доводиться йти, щоб виконати контракти.

У ГК «ТАК» для доставки зернових в порти вдаються до послуг автоперевезення. Але тільки в крайніх випадках, бо після введення обмежень по тоннажу, перевезення зерна автотранспортом на далекі відстані стала дуже витратною справою.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0