Спецможливості
Новини

Правом розпоряджатися землею хочуть 92% власників, — експерт

23.12.2019
621
Правом розпоряджатися землею хочуть 92% власників, — експерт фото, ілюстрація

Результати проведеного Асоціацією вільних землевласників дослідження показали, що 92% опитаних землевласників хочуть мати право розпоряджатися цим активом, сказав голова Асоціації вільних землевласників Дмитро Ливч.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finance.ua.

“Насправді українські землевласники усвідомлюють те, що вони хочуть повернути собі право розпоряджатися своєю власністю. Перша цифра, яку я презентую, є надзвичайно важливою для земельної реформи: 92% українських землевласників хочуть повернути собі право розпоряджатися своїм майном. Це означає, що вони хочуть отримати у свою власність повноцінний актив, користуватися та розпоряджатися ним», — сказав Ливч.

За його словами, опитування проводилися виключно серед тих українців, які володіють землею. Вибірка є репрезентативною за віком та статю.

Водночас це дослідження показало, що не всі респонденти добре розуміють суть земельної реформи.

«Мало українців розуміють, що таке насправді земельна реформа. 12% розуміють її як продаж землі іноземцям, 18% — як продаж державних земель і тільки 36% землевласників розуміють реформу як можливість повернути права розпоряджатися своїм активом», — сказав він.

Важливим питанням у цьому контексті, додав голова Асоціації, є розвінчування міфів, які десятиліттями поширювалися політиками-популістами.

Зокрема, про те, що для землевласників, нібито, не має значення, кому продавати свою землю. Для 85% опитаних важливо те, хто придбає їхню землю. Другий міф — що землю продадуть за безцінь. 87% респондентів зазначили, що ціна має велике значення.

Ливч також наголосив, що за роки дії земельного мораторію Україна багато втратила.

Близько мільйона землевласників померли, а частина з них не скористалася правом передати свою землю нащадкам, бо не мали такої можливості. При цьому вартість оренди землі є у чотири рази нижчою, ніж у країнах Європейського Союзу. Крім того, Українська держава недоотримала кошти у якості сплачених державних податків, а кожного року ця цифра складає близько 500 млн доларів, відповідно до розрахунків Асоціації.

«Тобто, питання земельної реформи є на часі. Воно є однією із небагатьох структурних реформ, які залишилися в Україні і які можуть принести максимальний економічний ефект, а також можуть забезпечити дотримання прав власності для кожного українця», — сказав він.

 

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее

1
0