Спецможливості
Новини

Уряд затвердив концепцію розвитку сільських територій

20.07.2017
1742
Уряд затвердив концепцію розвитку сільських територій фото, ілюстрація
Кабмін затвердив концепцію розвитку сільських територій, реалізація якої забезпечить поліпшення якості життя та економічного благополуччя сільського населення

Кабмін затвердив концепцію розвитку сільських територій, реалізація якої забезпечить поліпшення якості життя та економічного благополуччя сільського населення, пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.com.ua.

Концепція сприятиме реалізації заходів, спрямованих на реформування системи управління розвитком сільських територій, активізації ініціативності та відповідальності сільських територіальних громад в регіонах, підвищенню зайнятості в селах.

Серед затверджених у концепції заходів - надання держпідтримки для індивідуального житлобудівництва в селі, розвиток мережі закладів охорони здоров'я і поліпшення медобслуговування, розробка і затвердження місцевих програм розвитку фізичної культури і спорту, розробка регіональних програм відновлення і збереження культурної і історичної спадщини територіальних громад сіл і забезпечення їх фінансування, відновлення і модернізація інженерних мереж і водоочисних споруд тощо.

Виконання плану заходів здійснюватиметься за рахунок державного і місцевих бюджетів.

Центральні і місцеві органи виконавчої влади щорічно до 1 квітня зобов'язані інформувати Мінагропод про стан виконання затверджених заходів для подання до 15 квітня Кабміну узагальненої інформації.

Згідно з пояснювальною запискою, результатом виконання плану заходів передбачається збільшення до 1 млн робочих місць у селах.

У той же час, вчені сформувалися п’ять основних моделей розвитку сільських територій. Про них розповів директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко AgroPolit.com.

«У світі важко знайти однозначну модель. В Європі, як правило, використовують комбіновані. На нашу думку, Україні також не варто зосереджуватися лише на якійсь одній моделі», – вважає він.

Вчений пояснив суть кожної з них окремо.

Галузева: сільський розвиток ототожнюється із загальною модернізацією сільського господарства та агропродовольчого комплексу.

Перерозподільча: сільський розвиток пов'язаний зі зменшенням відмінностей між найвідсталішими сільськими регіонами та іншими секторами економіки.

Територіальна (або кластерна): відбувається локальне формування економічно активних територіальних громад чи територій на основі інтеграції усіх компонентів сільського розвитку.

Селоцентристська, або селозберігаюча: у пріоритеті – задоволення інтересів та збереження традицій сільського населення, характерних інституційних особливостей сільських територій.

Змішана: задіяні окремі компоненти різних моделей, переважно галузевої і територіальної.

Інтерв'ю
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0