Спецможливості
Новини

Підвищення врожайності є ключовим фактором зростання сільгоспвиробництва в Україні - експерт

27.08.2018
1206
Підвищення врожайності є ключовим фактором зростання сільгоспвиробництва в Україні - експерт фото, ілюстрація

Українські аграрії в даний час як і раніше збирають близько 4 тонн пшениці і трохи більше 5 тонн кукурудзи з одного гектара, тоді як європейські фермери досягли середнього показника в 8 т / га пшениці, а в США врожайність кукурудзи становить 11 т / га, пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

 Крім того, в ряді американських штатів, які близькі за кліматичними умовами до України, наприклад, в Айові, культивуються гібриди кукурудзи, що дають 17 т / га і навіть 20 т / га. Даний факт 22 серпня в доповіді на аграрно-логістичному форумі "Дніпро-Дунай-Чорне море» в Миколаєві підкреслив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

«Але навіть в існуючих реаліях ми залишаємося прибутковими. При цьому, незважаючи на істотну зміну кліматичних умов в Україні, аналіз динаміки виробництва зернових свідчить про те, що показники врожайності в Україні продовжують зростати », - зазначив експерт.

Також М.Горбачов додав, що одним з ключових складових зростання врожайності є приплив інвестицій в аграрний сектор України

«Чим більше інвестицій приходить в сільське господарство, тим вище врожайність», - зазначив він.

При цьому президент УЗА нагадав, що в даний час під вирощування зернових і олійних культур в Україні в цілому задіяно близько 25 млн. Га.

«Фахівці УЗА провели розрахунки, згідно з якими навіть при збереженні площ під посіви на поточному рівні, за умови підвищення врожайності Україна зможе виробляти близько 100 млн. тонн агропродукції в рік, відповідно обсяг експорту може скласти близько 70 млн. тонн вже у 2022 г.» , - заявив він.

«Я продовжую вірити в те, що Україна буде вирощувати більше зерна вже в найближчому майбутньому. А так як його експорт буде здійснюватися в основному через порти основним завданням, що стоїть перед Україною, залишається питання подальшого розвитку інфраструктури, а також налагодження роботи логістики: залізничної як основного способу доставки зерна і річкової як способу зняття частини навантаження з першої. Але всі ці питання вимагають більш детального аналізу і обговорення з метою пошуку оптимальних заходів щодо вирішення логістичних проблем», - резюмував спікер.

Інтерв'ю
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0