Новини
Потерпілі торік від посухи тепер потерпають від дощів
15.06.2021
1027
Бесарабія з жахом згадує посушливий 2020 рік, який призвів до критично низьких показників врожайності, а ось поточний рік, навпаки, відрізняється щедрими дощами. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Бессарабия.Inform.
За прогнозами синоптиків, протягом усього поточного тижня на півдні Одеської області прогнозуються дощі. Так, директор кілійського агрохолдингу «Рис Бесарабії» Олег Образенко вважає, що опади вже починають шкодити: «Для богару, кукурудзи та соняшнику, поки дощі - дуже добре. А ось для озимого ячменю та озимої пшениці - вже не дуже. Є ризик того, що рослини почнуть хворіти, і зерно буде цвіле з прілим запахом».
Ситуацію в Білгород-Дністровському районі змалював екс-керівник СФГ «Марс», а нині глава Маразліївської ОТГ Віктор Топор. За його словами, сільгоспвиробники зараз вже починають нервувати через безперервні дощі, а збирання врожаю зсувається в середньому на два тижні.
«Бог нам уже допоміг всім, чим міг. Дощів досить. Тепер зерну потрібне сонце, щоб воно підсохло і дозріло. Зазвичай, в цей час ми вже починали збирання. Сьогодні не досягнута воскова стиглість, а злакові культури знаходяться в молочно-воскової фазі. Тепер до збирання потрібно чекати ще мінімум днів 10», - розповідає Віктор Олександрович.
Він зазначив, що в разі продовження дощів зерновим культурам можуть загрожувати хвороби (наприклад, фузаріоз колоса). Деякі фермери, передбачаючи підвищену вологість, обробили свої посіви і будуть спокійно чекати дозрівання.
«Я пам'ятаю 1996 рік, який був схожий на цей. Збирання почалася 20 червня. Дощі йшли щодня. Зерно тоді проростало, його збирали і потім сушили. Зате врожайність була хороша. На ті часи, коли середні багаторічні показники були нижчими рівно в два рази, ніж у наш час, ми отримали 40 ц/га - це як зараз досягти врожайності в 80 ц/га. Для порівняння - в середньому по Білгород-Дністровському району середня врожайність в останні роки становить 45 ц/га, а ось у минулому посушливому році вдалося отримати лише 3 ц/га», - розповів Віктор Топор.
На думку досвідченого господарника і керівника, ріпаку дощ не загрожує. Він виглядає чудово і до збирання залишається ще місяць.
Головний спеціаліст відділу сільського господарства і економіки Саф'янівської ОТГ, до якої входить більшість сіл Ізмаїльського району в старих його межах, Олександр Череш розповів, що з початку червня випало близько 30 мм опадів, що створює в поєднанні з теплою температурою повітря ідеальні природно-кліматичні умови для розвитку всіх культур. У той же час він зазначив, що якщо червень і далі буде дощовим, можуть виникнути проблеми. Поля заростають бур'янами, що ускладнить збирання.
«В минулому році загинули як озимі, так і ярі культури. Багато виробників залишили урожай на корені. По району врожайність була близько 5 ц/га. У поточному році насмілимося припустити, що вона складе від 30 до 70 ц/га в залежності від застосовуваних технологій і інших нюансів», - підсумував О. Череш.
Попередня стаття
Читайте також
Інтерв'ю
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Статті