«Після врегулювання тарифних питань ми готові відновити видачу аміаку через роздавальні станції», — ДП «Укрхімтрансаміак»
«Транспортувати рідкий аміак територією України аміакопроводом «Тольятті-Одеса» і відпускати його контрагентам через роздавальні станції за чинними тарифами та без врахування ділянки трубопроводу протяжністю 13 км 189 м, яку Мінекономрозвитку в 2018 р. передало ДП «Укрхімтрансаміак», було б злочином», — заявив директор держпідприємства Вадим Трунов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз компанії.
За словами очільника ДП «Укрхімтрансаміак», у зв'язку з застарілими тарифами, які востаннє затверджувалися ще у 2009 році, та невключенням до розрахунків тарифу на транспортування аміаку територією України вище згаданої ділянки аміакопроводу, нещодавно була не тільки призупинена видача аміаку, але і відразу піднято питання обґрунтованого збільшення відповідних тарифів на транспортування територією України.
В цілому нове керівництво «Укрхімтрансаміаку» на чолі з Вадимом Труновим пояснює призупинку видачі аміаку для потреб внутрішнього ринку наступим чином: «Завдавати збитків державному підприємству ми не дозволимо. Ми рішуче відкидаємо всі корупційні схеми і прагнемо максимально відкрито працювати з вітчизняними імпортерами, надаючи їм виключно послугу транспортування і видачі рідкого аміаку».
Також топ-менеджер звернув особливу увагу на пріоритети роботи ДП «Укрхімтрансаміак». «Ми, як державне підприємство, не хочемо брати участь у формуванні потреби обсягів аміаку на внутрішній ринок в ручному режимі, як це практикувалося раніше. Це не наша основна специфіка діяльності і керівництво компанії не має втручатися. Пріоритет «Укрхімтрансаміаку» — це транзит рідкого аміаку від заводів-виробників до Одеського припортового заводу, звідки він постачається на світові ринки. Але, в свою чергу, ми готові задовольнити потребу всіх учасників ринку транспортування і видачі рідкого аміаку для потреб вітчизняних сільгоспспоживачів (за умови надання відповідних підтверджуючих документів і заявок на імпорт ресурсу). Після врегулювання відповідних тарифних питань ми готові відновити видачу аміаку для українських імпортерів, у тому числі в рамках чинних договорів. Фактично тепер все залежить від оперативності Регулятора, який повинен визначити нову тарифну сітку для імпортерів аміаку на внутрішній ринок. Крім цього, можу офіційно підтвердити: за час призупинки видача аміаку не проводилася жодному з контрагентів, нові договори не укладалися. Наразі питання тарифоутворення знаходиться на стадії врегулювання», — зазначив Вадим Трунов.